MENTORLUSGRUPP

122
Ära unusta, Sina oled Nr:
Vaimne tervis ja invseteerimine 02

INVESTEERIMINE 

 Mina ei ole elukogenud investor ja kui ootad minult finantsnõu tüüpi mentorlust, siis seda ma kahjuks ei paku ja selleks soovitan nt pöörduda  Kristi Saare ja Jaak Roosaare poole. Mida mina sulle saan pakkuda? Investeerimise ABC, mis võimalused on olemas, mida lugeda ja kuulata. Luban jagada sulle oma kogemusi ja oma portfelli. Kõik rahaga ostud jäävad siiski Sinu enda vastutada. Arutleme Sinuga kuidas säästa, palga teemasid ja kui on soovi, kuidas lisa teenida. Vaatame üle ja harjutame sisse finantsharjumused. Ja mis kõige olulisem teeme seda grupis, kus saame olla üksteisele toeks. Kõik oleneb sellest, kus Sina praegu omadega oled.  

VAIMNE TERVIS 

Tänapäeval on see kõige olulisem, kuidas muuta oma harjumusi, et olla produktiivne. Õpime väärtustama oma aega, ennast kehtestama ja seadma ennast esikohale. 
Kui tunned, et oled oma rajalt kõrvale kaldunud ja tahaksid tuge kuidas uuesti jalad alla saada, siis oled jõudnud õigesse kohta. Kuidas olla produktiivne ja ennast ja enda aega hinnata. Arutame erinevate teemade üle ja jagame kogemusi. Annan teile iga nädal ülesande, mida grupis siis arutame. Ma ei ole terapeut, ega psühholoog ( kuigi õpin mõlemaks) seega jagan teadmisi, vaid enda läbi kogetud olukordade põhjal kaasates praeguseks õpitut. Kui vajad terepeuti või psühhloogi, siis hea meelega annan soovitusi, aga hetkel seda vastutust enda õlgadel ei võta. 

SUHTED

Olen oma 31.aasta jooksul kolistanud kohutavalt palju ämbreid läbi, et jõuda siia kus ma praegu olen. Alustades sellest, et olen pääsenud vägistamiskatsest, seljatanud vägivaldse suhte ja päris mitu muud ämbrit mis hõlmasid endas päris tugevat kaassõltuvust. Minu eesmärk ei ole teile öelda, et õppige minu vigadest või ärge tehke samu vigu, minu eesmärk on olla teile toeks kui te neid teete või kui olete teinud ja ei oska kuidagi jalgu alla saada. 
 

Kõik oleneb sellest kui palju on soovijaid, ideaalis ma sooviksin teha grupi, kes on sarnase taustaga, et üheskoos läbi oma kogemuste toetada teineteist ja liikuda parema tuleviku poole. 

Uus grupp algab  Märtsis ja  võtan seekord ainult ÜHE grupi. Miks? ma pean oluliseks personaalset lähenemist, seega ma panen grupi alla palju oma vabaaega, et õppida kõiki tundma ja suunata nii palju kui võimalik. 

Aeg: GRUPP TÄIS

Keskkond: Google meet + toetuseks INSTAGRAMI ühischat. 

Toimumisaeg: Grupp saab valida kas pühapäeviti 1800 või kolmapäeviti 1900

Hind: 275€

Sisaldab: 7x  kohtumist, väljakutsete töövihikut ja minu t-särki. 

(moodustatakse juhul kui on vähemalt 5 tahtjat, grupi suurus mitte suurem kui 5-7 inimest).

Enne alustamist saadan Teile küsimustiku, mis tuleb ära täita, et ma saaksin paigutada teid õigesse gruppi – minu jaoks on oluline, et grupis oleks enam-vähem sama taustaga inimesed. 

Sisaldab endast: 7x kohtumist iga kahe nädala tagant: 

Kõik kohtumised sisaldavad endas arutelu, kus igaüks saab avaldada oma arvamust või rääkida enda kogemustest. Kohtumise alguses võtab mentordav kokku eelneva kahe nädala tegevused ja jagab neid terve grupiga. 

1x kohtumine ICE BREAK– 1.5h-2h – tutvumine grupiga, kus igaüks saab sõna, et ennast tutvustada. Räägime eesmärkidest ja kuidas neid püstitada ja kuidas nendest kinni pidada. Emotsioonide kontroll ja tundepäevik. Väljakutsed järgnevaks kaheks nädalaks. 

2x kohtumine – teemaks RAHA 2-2.5h. Räägime finantsplaneerimist, eelarvest ja meelerahufondist. Kuidas kasutada maksmissüsteemi ja tekitada endale head rahaharjumused. Kuidas seada piire, kuidas neid kehtestada ja nendest kinni pidada. Miks on vajalik rahaline iseseisvus? Väljakutsed järgnevaks kaheks nädalaks. Vajaduselt minu poolt: basic eelarve excel ja investeerimise excel. 

3x kohtumine INVESTEERIMINE 0.1  2-2.5h- Räägime miks on investeerimine vajalik, erinevad investori tüübid ning toon teieni numbrilised tegevusplaani näidised. Käsitlema investeerimise põhivigu. Mis on investeerimiskonto ja kuidas ja kus seda luua ( kui pole). Investori sõbrad ja vaenlased. Motivatsioon ja motivatsiooni puudus. Väljakutsed järgnevaks kaheks nädalaks. 

4x kohtumine INVESTEERIMINE 0.2 2-2.5h – Mis on aktsia ja erinevad aktsiate klassid. Mida vaatan mina ettevõtte kohta enne kui kaalun ostmist. Kuidas valida aktsiat? Aktsia plussid ja miinused. Minu portfelli aktsiad. Käsitleme päästja – ohver ja süüdistaja rolli ning kuidas neid rolle märgata ja nendest välja tulla. Väljakutsed järgnevaks kaheks nädalaks. 

5 x kohtumine INVESTEERIMINE 0.3 2-2.5h. Selles peatükis käsitlema kõike, mis on seotud toorainetega (futuurid, aktsiad, ETF-id). Mis on toorainetesse investeerimise riskid? Mis on ETF?  Aktiivsed ja passiivselt juhitud fondid, kuidas nendesse investeerida ning mis on miinused. Soovitused algajatele ja minu indeksfondid, miks ja kuidas valisin. Mis on stress? Ja kuidas sellega toime tulla? Kuidas mõjutab keskkond meie vaimselt heaolu?Väljakutsed järgnevaks kaheks nädalaks. 

6x kohtumine INVESTEERIMINE 0.4 2-2.5h. Selles peatükis räägime kinnisvarasse investeerimisest (üürikorterid, aktsiad, fondid, ühisrahastu), võlakirjad ( valitsuse ja ettevõtte), ja ühisrahastus (platvormid ja riskid). Kaassõltuvus ja suhted. Väljakutsed järgnevaks kaheks nädalaks. 

7x kohtumine – TAGASISIDE 1-1.5h. Igaüks saab sõna ja võtab kokku, mida tema õppis selle programmi jooksul ning kuidas võiks grupp edasi koos töötada iseseisvalt. 

Minu eesmärk pole kellegile sõnu suhu panna või diagnoosi määrata, kõik mis ma räägin võta endale see mis resoneerub sinuga, ära karda avaldada oma arvamust ja mis kõige olulisem, et ma saan Sind aidata juhul kui sa oled aus nii enda kui ka grupi vastu.Mida mina saan Teile pakkuda on eelkõige emotsionaalset tuge ja nõu läbi enda kogemuste, kes on minu blogi lugenud, siis teate et olen avatud ja päris palju ämbreid oma elus läbi kolistanud.  

Kui tunned, et see mentorlus kõnetab Sind, siis anna endast märku!