Uncategorized

COVpos ja ostukorv

hei-hei hundikarja liikmed, 

Esimene uudis on see, et lõpuks jõudis ka COV19 minuni ja momendil, kus ma seda kõige vähem oleks oodanud, kodumaast eemal.  Esiteks olen selline krooniline põskkoopapõletiku põdeja ja esialgu tundsin, et no nii IT’S THIS TIME OF THE YEAR!. Teiste turvalisuse mõttes otsustasin ikka testi ära teha ja tuli cov positiivne. Olen saanud kõik kolm süsti, aga esimese päeva lõpuks ma olin nii läbi endaga, et kerge värin hakkas sisse tulema, et kas tõesti vajan varsti tõsisemat abi, sest püsti ma ise ei saanud. Igatahes, viibin meditsiinilises asutuses ja abi on 24/7 olemas. Ma isegi ei taha teada millised oleks olnud sümptomid ilma vaktsiinita. Ja mulle ei meeldi olla ÜKSI kui ma olen haige, aga paraku pandi mind isolatsiooni, kus ma olen ÜKSI ja kui abi vaja, siis peab helistama. Arsti mängin ise endale 3x päevas, kus pean ära mõõtma pulsi, vererõhu ja palaviku ja hunnikuga rohte sisse õgima. Täna on kuues päev ja enesetunne on juba täitsa okei, aga ma ei ole kaugeltki veel terve. Selles suhtes ma siiski usun, et mul on põskkoopa põletik koos covidiga. Teisalt pani mind mõtlema kõikide nende inimeste peale, kes COV-id ajal surid/surevad üksinda, sest ei saa oma perega koos olla, eelkõige ma tean kui vastik tunne on olla ÜKSI, aga olla üksi teades, et sa ei näe kedagi enam, see mõte juba tõmbab seest nii õõnsaks. Igatahes loo moraal – vaktsiin ei päästa sind covidist, vaid leevendab sümptomeid, aga see ei tähenda, et sulle on garanteeritud, et sümptomid on minimaalsed, sest minul olid KÕIK. 

Ja no kuna mul on nüüd nii PALJU AEGA, siis mõtlesin, et vähendan natukene oma meelerahufondi, sest hetkel on turul magusad hinnad ja inflatsioon on kõrge, seega ei tundu  mõistlik hoida liiga suurt säästu n.ö ümbrikus. See ei tähenda, et ma kõik oma säästud ära kulutasin, mul on siiski mõistlik summa sularahas ja mõistlik summa pangakontol. Kui ütlesin emale, et shoppasin mõne tuhande euro eest:

METAVERSE on uus popp teema ja ma ei ole sellest veel nii huvitatud olnud, et kõike 100% selgeks teha (kas see on üldse võimalik?!). Kuigi inimesed teenivad juba NFT-de pealt miljoneid, siis hetkel veel jätab mind see külmaks, kunagi ütlesin seda ka krüpto kohta (look at me now). Ühesõnaga, on see virtuaalmaailm ja vaadates kui palju see iga päevaga aina areneb tundub, et uus tulevik. Kuigi ma ei tahaks, et see oleks meie laste tulevik, et varsti istuvad kõik kodus prillid peas virtuaalses kohvikus, selle asemel, et näost-näkku kokku saada, siis paraku kõik suunad kisuvad sinna poole. Kui aus olla, siis mulle endale meeldiks ka, et sõbrannad, kes elab Austraalias või USAs, et oleks võimalus nö virtuaalmaailmas tihedamini kohata ja justkui virtuaalselt seisavad sinu ees. Igatahes tundub see teema ulme, aga ma usun, et interneti kohta arvati samamoodi 1969.aastal. Sellest lähtudes otsustasin soetada neli aktsiat. 

  1. Microsoft Corporation – tehnoloogia korporatsioon
  2. Unity Software – videomängude tarkvara 
  3. Roblox Corporation – videomängude platvorm 
  4. Facebook ( esialgu FB ei plaaninud, aga vabastasin raha Altria alt ja ostsin selle eest FB).

(kirjutasin seda postitust eile ja täna mõtlesin, et kurat oleks pidanud ikka paar päeva ootama, et hinnad on veel alla läinud, aga no tegeliklt need 2-10USD aktsiat pealt ei mängi nii suurt rollli, aga ikka. Ma ei ole aktsiate analüüsis VEEL nii hea, et ma suudaks ette ennustada millal rohkem langema hakkab või tõusma, et sellepärast ma pigem ostan ka aktsiaid, mida kavatsen hoida. KUIGI netlist oli mul suvel 5000USD plussis ja siis nüüd vahepeal oli lausa -600USD ja hetkel taas plussis, aga kui oli 5000USD, siis  ma korra mõtlesin, et müün, aga  ahnus sai võitu ja mõtlesin, et mis siis kui nüüd tõuseb ikka ja jätsin müümata).

PS! Ei anna investeerimisnõu või soovitust, igaüks vastutab ikka ise oma ostu eest. 

Irooniline on tegelikult see,et ma JUST panin endale paika dividendiaktsiate strateegia, mida plaanin soetada, aga ikka ostsin midagi muud. Luban, et varsti teen postituse, kus kirjutan välja need aktsiad, mida ma endale valisin – wishlist nö. 

Ühtlasi olen olen päris karmilt läbi mõelnud oma BUDGETing, eriti mis puudutab toitu, sest esiteks mulle ei meeldi toitu raisata, teiseks ei ole see ka raha kotile mõistlik ja kolmandaks kõik on planeerimise küsimus. Olen seda ka varem maininud enne kui Eesti elasin, et tellisin LHV debit partnerkaardi ja sinna peale panen toiduraha ja toidu ostmisel kasutan ainult seda kaarti – jaa no mu lemmik toidupood on SELVER, aga juurviljad/puuviljad ostan RIMIST, sest seal on soodsam. Suuremad ostud teen 1x nädalas. Kui ma nüüd Eestisse tagasi jõuan, siis ma teen ka postituse SÄÄSTLIKUSE teemal, sest praegu olen küll kõvamutt siin rääkima, et kuidas säästa jne, aga ise pole veel koduski, et nõuandeid tuleb ikka jagada läbi praktika. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga