Uncategorized

DETSEMBER JA PORTFELLI %

Aasta hakkab vaikselt lõpule jõudma, aga aasta eesmärgid võtame kokku aasta lõpus. Olen kodust eemal olnud juba üle aasta, kuigi jah sügisel käisin korraks kodus, aga see ei ole ikka sama. Selle aastas jõulud on minu kolmandad jõulud perest eemal ja ma vist nüüd hakkan tõesti aru saama, et koduigatsus on peale.  Samas, ega  palju enam pole  jäänud.  Natuke imelik on mõelda, et see etapp hakkab läbi saama ja minu praegune “ kodu “ polegi varsti enam kodu ja inimesed, kes siin on jätkavad oma elu tavapäraselt. Kui sa töötad pikalt eemal kodust, siis paraku inimesed sinu ümber moodustavad uue “ pere “  tunde, seega ma juba tean, et viimasel päeval valan krokodilli pisaraid.

Vaatame üle minu portfelli %, olen üritanud ikkagist hajutada päris korralikult. Kui aus olla siis hetkel tunnen, et pigem pean veidi pausi. III sammas sai maksimaalselt täidetud ja eks ootame siis kevadet, et tuludeklaratsiooniga saadud summa edasi investeerida.

Ehk siis 55% on välismaa aktsiad ( valdavalt USA, 1x Brasiilia, 1x Rootsi). Krüptosse olen ka natukene pannud. 

Coinid mida oman: BTC, MANA, ETH, BNB, MATIC, SHIB, ADA,  XLM, LINK, XRP, DOT, DOG – väärtus kokku c.a 3500EUR, kui nüüd aus olla siis tahaks juurde osta BTC ja SAND, aga hetkel ma ei saa lihtsalt raha kontole kanda, ma ei saa ise ka aru miks. 

Eile suhtlesin just ühe kolleegiga, kes kasutas krüpto ostmiseks enda riigi poolt välja töötatud platvormi, mis peaks olema väga turvaline ja talle häkiti sisse nii kontosse kui ka e-mail, mille raames siisi  kanti kõik raha välja. Antud olukorras lihtsalt ei saa midagi teha politsei ütles, et võite avalduse kirjutada, aga seda ei hakata uurima. Õnneks ta oli alles algaja ja kontol ei olnud suuri summasid. Igatahes palun kasutage igasuguseid kahekordseid autentimise platvorme. 

Nii palju kui mina olen lugenud igasuguseid erinevaid investeerimisalaseid õpikuid, blogisi jne, siis üldiselt soovitakse osta detsembris, sest siis hinnad natuke madalamad ja jaanuaris tõusevad uuesti. Ma mäletan, et eelmine aasta oli mõne aktsiaga samamoodi. Kuigi selline mudel oli rohkem efektiivsem aastaid kui mitte aastakümneid tagasi, sest nüüd on see taktika läbi hammustatud ja hinda ei lasta enam nii palju madalamaks. 

Investeerimine on ka omamoodi sõltuvus, mingil hetkel ma reaalselt tundsin, et pean iga kuu võimalikult palju investeerima ja reaalselt unustasin, et peaksin koguma ka säästufondi, eesmärk on 10k ( ilmselgelt seda nüüd täis ei saa, aga eesmärk, et 2a jooksul).. Nagu ma eelnevalt mainisin mul ei ole palju enam siin jäänud ja proovin nüüd selle raha pigem kõrvale panna. Kodus on veel päris palju väljaminekuid ootamas – korter vaja lõpuni ära sisustada, talveriided osta jne ( siis kui Eestis on miinuskraadid ja ilus lumi, siis minul on siin lihtsalt külm ja vihmane). 

See kuu andsin sõbrannale laenu 1200 EUR jah mõni kindlasti mõtleb, et see ei ole hea idee, aga minul oli see raha olemas ja temal oli seda raha vaja. Kuigi ma usaldan oma sõbrannat 100 % , et maksab mulle selle laenu õigeaegselt tagasi, siis sellegipoolest palusin lepingu teha. Ja ka tema nõudis, et see oleks pigem äritehing, et laenu % läheks juurde, seega leppisime kokku, et 6 kuu pärast maksab mulle tagasi 1300 EUR.

Kaalun hetkel ka TEXTMAGIC märkimist, aga pole veel kindel, vahepeal peab justkui sisetunnet usaldama ja hetkel tunnen, et detsembrikuu ei ole eriti hea aeg midagi osta.

Rääkides minu portfoolist siis hetkel on taas kõik miinuses. Kuigi pean tõdema, et pensioni investeerimiskonto on 2000 EURO võrra plussis ja olen juba saanud dividende ka. 

Ma ei ole veel uut strateegiat seadnud, aga ilmselt on eesmärk välja valida 10 dividendi aktsiat, 5 neist mis maksavad iga kuu ja 5 mis aastas 4 x või 2x ja neid siis hakata kasvatama. Pensioni kontol on mul Chevron ja Abbvie . Võin siis panna kirja, mida ma olen kaalunud: 

Viis aktsiat, mis maksavad 1-4 x aastas ( Merko ( on olemas, ilmselt plaanin kasvatada) Abbvie, Chevron (mõlemad olemas pensionikontol, aga plaanis ka endale) AT&T, Verizon communications, The coca-cola company

Iga kuu – Reality Income (O) , Stag industrial (STAG), Main Street Capital Corporation (MAIN), Gladstone Investment Corporatin (GAIN), AGNC investment  corp (AGNC), Shaw communications (SJR), Pembine Pipeline Corporation (PBA)

PS! Ma ei anna investeerimisalased soovitus aktsiate ostmiseks, mina ei vastuta Teie valikute eest. Uurimistöö tuleb ikka ise endal ära teha, aga need mis kirja panin on minu uurimistöö tulemus ja nagu ka mainsin ei ole ma veel kindel oma valikutes. 

Lisaks on sõbrannaga käimas ka projekt, mis võtab väga palju minu ajast ära. Hetkel sellest veel rääkida ei taha, aga kui see käima läheb, siis muidugi teen eraldi postituse sellel teemal. 

Ühesõnaga mis ma tahtsin öelda, et ma ei ole ja minust ei saa ka kunagi sellist igapäeva investeerimis, mis see populaarne sõna on hmm suunamudija? ( ok, I hate it ,viimane kord kui ma seda kasutan 😀 ). Ma olen alati tundnud kutsumust inimesi aidata läbi enda kogemuste ja see on ka minu järgmise viie aasta eesmärk. Ma kirjutan siis kui isu tuleb ja ei taha võtta seda blogi ja oma sotsiaalmeediat kui kohustust. Investeerin ju ainult endale, see tähendab, et oma elukvaliteeti parandada ja kui selle protsessi käigus suudan kedagi aidata ja motiveerida, siis on see ainult muusika minu kõrvadele. 

Ma loodan, et üks päev kui ma oma eesmärgi saavutan – ehk panen lahkumisavalduse lauale, et töötada iseendale ja saan maski tagant välja tulla ja kohtuda kõikide nende imeliste inimestega, kellega ma suhtlen tihedalt läbi sotsiaalmeedia. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga