Uncategorized

JÕULUD JA RAHA


Viimased päevad kui juba käes on jõuluaeg ning selle raames tahan teile anda näpunäiteid kuidas oma rahakoti võimalikult vähe tühjendada. 

Selle aasta jõulud tulevad minule endale suhteliselt soodsad, sest viibin jõulude ajal kodust eemal ja ei mingit välja minemist vms, aga see ei tähenda, et ma ei taha aidata teisi või anda näpunäiteid kuidas mina tavaliselt käitun. Ausalt öeldes, eks see natuke kurb on viibida kodust eemal ja üksinda, aga mis seal ikka, vähemalt allesjäänud raha eest ostan endale kingituse – aktsiaid.

1. PLANEERI

Planeeri oma kulutused. Kirjutada paberi peale üles, mis on vaja osta ja kui poodi lähed, siis ei teki kiusatust osta sada muud mitte vajalikku ja planeerimata ostu. 

2. EELARVE

Jõulud ei ole vabandus kulutada tavapäraselt rohkem raha või elada üle oma võimete. Olen märganud, et jube populaarseks on osutunud jõulude ajal kasutada krediitkaarti ja siis hiljem kuid maksta kulutatud summat. See ei ole seda väärt! 

3. OTSTARVE

Pigem kingi üks kasulik asi kui mitu mitte vajalikku eset. Minu jaoks on viimasel ajal väga oluline, et kingitus oleks ka midagi väärt ( mitte ainult rahaline väärtus). Panen siis TOP 5 kingiideed, mida olen ise ostnud kas endale või kingituseks teistele. 

  1. Raamatud : Rikkaks saamise õpik, Rahaedu põhimõtted,  Kuidas Alustada investeerimisega, Kõigutamatu, Rikas isa, vaene isa
  1. Heaoluteenus. Kes meist nt ei tahaks puhata keha ja vaimu massaažilaual. Ise olen kasutanud väga pikalt ühe massööri teenuseid, kelle juurde on võimalik minna salongi või veel parem tuleb ise Sinu koju. Tegemist ei ole mitte ainult kuldsete kätega naisterahvaga, vaid sooja ja heasüdamlikku neiuga, kellega on alati tore vestelda.  Tegemist ei ole koostööga, seega ei saa mina reklaami tegemise eest mingit kasu, vaid ma siiralt ja soojalt soovitan teda, sest olen tema teenustega ise väga rahul.
  1. Vajalik tarbeese. Me kõik oleme erinevad inimesed ja meie rahakoti paksus on erinev, seega ma ei saa täpselt siia kirja panna, mis on soodne ja vajalik tarbeese. Näiteks kui emal läheb pesumasin rikki ja sul on võimalik talle see jõuludeks kinkida, siis ma arvan, et see on väga hea kingitus. Pereliikmel on vaja uut jakki või saapaid etc.
  1. TEE ISE. Minu lemmik kingitused. Olen kinkinud päris mitu korda näiteks pilte, ilusa pildiraami sees või pildialbumi kuhu olen kleepinud pildid sisse ja iga pildi juurde lisanud teksti. Kes tahab täpsemat kirjeldust, siis kirjutage mulle e-maili peale või insta sõnumitesse 🙂 
  1. Piletid. Seminarid ja koolitused. 

4. LOOSIPAKID

Juba väiksest saati minu perekond tegi alati palju kingitusi ehk igaüks tegi kõigile.  Te võite kujutada ette kui palju raha raisati mõttetute asjade peale. Peamine eesmärk oli ju, et saada ja teha võimalikult palju kinke. Paar aastat tagasi perega otsustasime, et nüüdsest on loosipakid, igaüks teeb ühe kingi täiskasvanule ja lapsed saavad natuke rohkem, aga mitte üle mõistuse palju kinke. 

5. HEATEGEVUS

Tuleb olla tänulik selle eest mis sul on ja kui sul on võimalus aidata kedagi teist, siis palun tee seda. Tihtipeale me oleme nii kinni enda maailmas, et me ei suuda näha ümbritsevat. 

6. VAIMNE TERVIS- OLE TÄNULIK

Inimesed unustavad olla tänulikud selle eest mis neil parasjagu on. Väga tihti kuulen kuidas sõbrannad ja sõbrad on masenduses ja kurdavad asjade üle mis suures pildis ei ole relevantsed. Me ise vastutame oma valikute eest. Ma olen ise täpselt samasugune, aga ma proovin olla parem. Ilmselt me kõike oleme läbielanud lahkuminekut ja see hetk tundub ju nii valus ja maailmalõpp, aga kas ka tegelikult on?! Läheb paar kuud, aasta või paar aastat mööda ja me ei mäleta enam midagi või oleme isegi paremas ja õnnelikumas suhtes.

 Pühad on tulemas ja siis ikka vallalistel tekib see rusuv tunne, et ma tahaks, et mul oleks ka kaaslane ja lapsed ümber jne. Miks selline tunne tekib? Kahjuks on see ühiskonna poolt peale pandud. Kas ka mina tunnen seda? Ja vahetevahel ikka, aga ma ei taha tunda, et ma vajan kedagi enda kõrvale, sest üksi on paha olla, ma tahan tunda, et ma VALIN inimese enda kõrvale, sest koos on ju toredam, mitte et ma teda kuidagi vajan. Ja ma usun, et nii kaua kui inimene tunneb, et ta vajab enda kõrvale teist, ei ole ta suhteks valmis. Kõik mu kullakallid vallalised hundikutsikad (koos minuga) ära laske pühade ajal meelt kurvaks, võtke klaasike enda terviseks ja öelge, et olen oma unistuste poole teel. Küll kõik tuleb omal ajal. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga