Uncategorized

DETSEMBRIKUU – ALL GOOD!

Hei hei wolf pack, WELCOME BACK! 

Loodan, et Teie jõulu pidustused läksid hästi ja, et rahakotis ei valitse tühjus. Ma siiralt loodan, et tegite ka iseendale jõulukingituse investeerimise näol. 

Detsembrikuu on lõppemas ja on aeg teha kuu kokkuvõte. 

Kui Te mäletate ma ütlesin, et oktoobris ma lõpetasin oma teise töö ära, aga üllataval kombel nad tegid mulle väikese üllatuse jõulupreemia näol, samuti sain ka preemiat oma põhipalga töökoha poolt.

SissetulekPõhipalk – 1500töö 2 –  palk NULL
Preemia1000500
Kokku3000 EUR

Vaatame nüüd püstitatud eesmärke:

  1. Investeerida 500 EUR
Aktsiad 200  
Kasvukonto100 
Ühisrahastu ( investly, mintos)150  
III sammas50   
PÜSTITATUD EESMÄRGID
Säästud300EUR 

DETSEMBER: Saavutasin oma eesmärgid!

Aktsiad300
Kasvukonto250
Ühisrahastu400
III sammas50
Säästud300
Laenu tagasimakse1000 
TÄIDETUD EESMÄRGID

Kokkuvõtvalt võin öelda, et saavutasin oma eesmärgid ja tegin novembrikuu ka tasa. Sissetulekuid kokku oli 3000 EUR, millest investeerisin 2300 ( 1000 tagasi autolaenu) ehk tegelikult siis 1000 EURI investeeringut ja 300EUR läks säästudesse.

700 EUR – olid kokku igapäeva kulud, laenud, kommunaalarved + pereliikme sünnipäeva kingitus + paar sõbranna kingitust  ja jõulukingitus. 

Ütleme nii,et väljas ei käinud kordagi söömas, midagi endale ei ostnud ja mõttetuid kulutusi ei teinud. Kas oli raske? Eks ikka oli, seda enam, et ma olen suur fänn restoranides käima. Ühte asja  ma tean, et ma ei taha oma elu iga kuu nii elada, et ma ei saa teha spontaanseid oste. Kindlasti õpetas see mulle, et tuleb jälgida oma kulutusi ja minimaliseerida emotsiooni oste. Alati tuleb silmas pidada oma suuremat eesmärki – üks hetk olla finantsvaba ja see on loogiline, et  selle unistuse saavutamiseks tuleb teha ohverdusi, aga samas kõik peab olema mõistlikkuse piires. 

Ilusprotseduurid. Ei ma ei näe selline välja nagu pilt on, aga eks teoreetiliselt saab ka hakkama ilma protseduurideta,  aga minu meelest tuleb ikka ennast ka poputada. Seda võib nimetada ka investeerimist iseendasse. 

Miks peavad olema säästud?

Mina kui nägin hooldusarvet

Ma alustasin selle postituse kirjutamist paar päeva tagasi ja täna tuli mu auto hooldusarve, mis oli 660 EUROT – jah uued piduriklotsid ja kettad, tagapidurite remont, käsipiduri hoob jne.  Kui mul ei oleks sääste, peaksin minema oma investeeringute kallale ja seda me ju ei taha.

Ma ei hakka siia hetkel uue aasta eesmärke panema, aga luban, et postitus tuleb varsti!

2 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga