Uncategorized

SUHTED JA RAHA

Kaua oodatud teema SUHTED ja RAHA.  Valisin välja kaks põhilist küsimust, mis on küsitud ja oma vastustega ma ei esinda kõiki NAISI, vaid kõik kommentaarid on puhtalt minu isiklik arvamus, et no hard feelings. 

Esimene deit, kes maksab?

Tuttav nr 1, kes on minu tutvusringkonnas ilmselt kõige rohkem tinderdanud naisterahvas, aga tema eesmärk ei olnud otseselt endale leida paarilist või siis voodikaaslast, vaid tema eesmärk oli lihtsalt ajaviiteks välja minna ja tasuta süüa saada. 10st mehest 7 maksid, siis tema dinneri kinni. Isiklikult tundub mulle selline käitumine ära kasutamine ja ma ei poolda. Miks peaksid mehed maksma sulle iga õhtu dinneri kui sa juba teadlikult tead, et sa ei taha suhet või edasi nendega suhelda.

Kes Sinu meelest, siis ikka maksab? Ma olen selle küsimuse peale pikalt mõelnud, sest seda on siin vähemalt 4-5x küsitud, siis lähtusin sellest kuidas mina sooviks või näeks olukorda. (Ma ei ole väga deitija, sest kuidagi on välja kukkunud, et kohe leivad ühte kappi) Sorry mehed, võib-olla ma olen veel vanema generatsiooni esindaja, aga minu silmis mees siiski peaks maksma esimese deidi eest või vähemalt pakkuma ( jah ma saan aru, et ilmselt sa ei saagi aru kas tegemist on üleval nimetatud naisega või naisega, kes on sinust siiralt huvitatud) seda enam kui sa kutsud  ise naisterahva välja. Isiklikult olen ma enda eest lasknud ainult maksta nendel meestel, kellega ma oleks huvitatud ka minema teisele deidile,  aga kui mees ütleb, et soovib maksta ise, olen ma ALATI pakkunud võimaluse, et võime ka pooleks maksta. Kui ma eoses näen ära, et selle mehega ei tule teist kohtingut, sest kohe üldse klappi ei ole, siis ma ei laseks kunagi enda eest maksta.

VAIKUS. For real kõige ebameeldivam olukord. Jällegist ma leian, et mehena kui sa ei soovi naise eest maksta, ( üldiselt teenindaja alati pöördub ennem mehe poole) siis vasta, et eraldi, mitte ära ole vait. Tuttav nr 2 ükskord kurtis, et jube kift date oli ja siis teenindaja tuli küsis arve, neiu pakkus et maksab ise enda toidu,  hiljem aga neiu kirjutas, et teist kohtingut ei tule. Mõlemad olid minu n.ö kauged tuttavad ja küsisin, siis naisterahva käest, et mis teema oli ja ta vastas, et peale 2 minutilist vaikust arve toomise järel, ( teenindaja siis seisis kõrval ja ootas vastust) maksis ta enda arve ja see vaikus moment pani teda nii ebamugavalt tundma, et ta ei soovi rohkem kohtuda. Ma olen siinkohal aus, et JAH enamik naisi siiski eeldab, et mees maksab esimese deidi eest juhul kui neile mees meeldib ( toetun siis statistikale). Ja minu tutvusringkonnas on ka paar ägedat naisterahvast, kes meelega peale sellist tobedat vaikust ütlevad, et arve kokku ja maksavad terve arve ise. Ilmselgelt siinkohal ka teist kohtingut ei tule.  Kindlasti mõni mees, kes seda loeb mõtleb, et miks ta peakski maksma? Ja just saying, et Eestis on palgalõhe teema endiselt aktuaalne. Teisalt mees eeldab, et naine kellega ta välja läheb on meigitud ja sätitud ja näeb hea välja – kõik see stuff maksab rohkem kui te arvata oskate.  

Minu pilk kui neid vaatasin

Kord lennujaamas sattusin kogemata pealt kuulama kahe soliidse noormehe vestlust, kus üks kurtis , et tema käis deidil ja naine ei olnud viitsinud isegi meiki teha ja kleiti selga panna, kontsadest rääkimata,  et niiviisi kaob igasugune isu ära kui arvad, et lähed välja bombshell-iga, aga osutub shrekiks, täielik catfish bla bla. Surusin frustratsioonist hambad kokku ja ei hakanud seal stseeni tekitama ja läksin istusin mujale, aga for real??? 

Vaatame natukene numbreid  ka:

Mehed maksavad ( vastajad nii mehed kui ka naised)PooleksAinult mees NaineEi tea
2017a Surve  (erinevad riigid kokku)78%12%
Holland50%33%0%17%

Ameerika näitel, vastanuid olid 300 000. Paremal poolsel pildil on meeste arvamus ja vasak pool on naiste arvamus.

Suhtes kes maksab?

Ma ütleks, et 50/50 kui mõlemad teenivad sama palju. Aga minu meelest on loomulik, et maksab see, kes rohkem teenib. Kui nt naine teenib 700EUR ja mees 2000EUR või vastupidi, siis on ju loogiline, et maksab see, kes teenib rohkem. 

Paraku tihtipeale käib raha ja kodune vägivald ka käsikäes. 

Olen olnud suhtes, kus teenisin mehest rohkem ja kuigi esialgu tundus, et see ei olnud probleem, siis paraku aja möödudes  kujunes see siiski probleemiks – vaimse vägivalla näol. Raha on suhtes väga tundlik teema ja me kõik tahame, et see kuidagi loksuks paika sujuvalt ja ilma ebameeldivate vestlusteta. Paraku raha ja kontroll käivad justkui käsikäes. Siinkohal ma ei tahaks sildistada mees või naine, sest kindlasti esineb neid olukordi mõlemalt poolt vaadatuna, aga kuna ma olen naine ja räägin enda kogemustest, siis ma kasutan ikkagist sõna mees. 

Nagu varem nimetasin, et kahjuks on kaaslasi, keda see siiski häirib, et teine pool teenib rohkem, sest justkui arvatakse, et kontroll on siis tema käes. Kuidas siis kontrolli enda kätte haarata? Okei minu töö nii palju raha mulle sisse ei too, aga siis tuleb teha kaaslasele selgeks, et MINU jalas on püksid ja kuidas seda tehakse? Tihti vaimse kui ka füüsilise vägivalla näol. Ja see on nii vale kui üldse olla saab, tahaks öelda, et kui tunned ennast sellises olukorras ära, siis jookse nii kiiresti kui võimalik, sest see läheb hullemaks ja minu silmis inimesed ei muutu. Kindlasti jälle mõni mõtleb, et jube lihtne öelda, AGA  ma tean, et see pole lihtne been there done that. 

Teine äärmus. Mees teenis minust mitu korda rohkem ja kuna tal oli kontrolli vajadusnii suur, siis teda justkui häiris, et ma ei tahtnud tema rahast sõltuda. Kokkuvõtvalt igasugune teise inimese üle kontrolli soov on vale.

Kallid naised tsiteerides pluto/reketi laulu: 

“Sul eluks vaja ainult UV-

‘Ja ühte meest, kes on tugev

Mitte füüsiliselt rohkem nagu vaimselt, kes hoiaks sind, poputaks ja laulaks terve suve”

Ma arvan, et ma olen päris hea elukooli saanud, mis puudutab raha ja suhteid, seda enam nende kahe seinast-seina näite puhul ja võin öelda, et ma ei nõustu reketi/pluto laulu sõnadega 😀 

     “Tibu, tahab olla Eesti Nokia, rikka mehe naine kes on elustiili blogija”

Ma tahan ISE olla rikas naine ja olla raha teema blogija ( ma vahepeal ikka kahtlen, et kas inimesed saavad mu huumorist aru ka või ei :D)  Rikkus on muidugi iga inimese jaoks eraldi definitsioon, aga küll me jõuame ka seda puudutada. 

Ma tean, et see on väga selline provokatiivne teema, et kindlasti kõik ei nõustu, aga võite vabalt avaldada oma arvamust, mida teie arvate, kes maksab? ja kuidas suhtes peaks asjad olema?

Again, no hard feelings eks 🙂

One Comment

 • Heiki

  Tere!

  Nōustun Teie vaatega. Ja kuigi tänapäeval naised sotsiaalmeedias ja igalpool trambivad kahe jalaga maapeal, et kõik võrdsed ja deidil ka kõik pooleks, siis enda tutvusringkonnas võin öelda ka, et naised pigem eeldavad, et mees maksab ja isiklikult leian, et nii peab see on härrasmehelik käitumine.

  Pigem austan neid naisi rohkem, kes ütlevad ausalt välja oma arvamuse, mitte need kes ütlevad ühte avalikult ja eeldavad teist tegelikult.

  Muidugi kahju kuulda, et Sinusugune arukas ja tark naine on pidanud läbi elama sellise kogemuse.

  Väga meeldib Sinu kirjastiil!

  Edu 🙂!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga