Uncategorized

ESINEMINE


Noo nii IM BACK! Ja nii nagu lubasin, siis kirjutan oma esimest esinemise kogemusest investeerivhundina. 

Esinemine toimus siis 11.juuni Mulgi rahatarkuse õhtul. Kui aus olla, ega ma arvasin, et närv tuleb sisse suurem kui ta oli. Sellel päeval oli tegemist päris palju + sõit pealinnast. See ei olnud minu esimene niiöelda esinemine rahva ees, olen teinud seda ka  suurema publiku ees, aga täiesti teiste teemadega. 

See emotsioon oli lihtsalt nii hea, see tunne, et ma olen leidnud endale midagi mis mulle meeldib ma tundsin ennast laval väga mugavalt ja mulle tõesti meeldis rääkida elulistel teemadel. 

Kes minu instagrammi jälgis, siis ma mainisin, et vahetult esinemist ma sain väga ebameeldiva kõne, siis nagu ma lubasin olla teiega aus, siis ma siiski tahan paari sõnaga rääkida selle teema lahti, et te saaksite aru, et emotsioon ei tee teie eest otsuseid. Üle aasta tagasi ma oleks mehe pärast kolinud Soome ja jätnud kõik siin maha, teate küll see ämber kus ma tegelikult kogu aeg ühe jalaga väljas olin. Vahetult enne minu lavale astumist ( see inimene ei teadnud, et mul on esinemine) sain ma kõne temalt, esialgu küll ignoreerisin, aga siis peale viite vastamata kõnet otsustasin vastu võtta. Las ma siis mainin ära, et kõne alguses ma siiski mainsin, et ma astun kohe lavale. Esialgu oli jutt tavaline nagu alati, miski polnud  muutunud ta rääkis endast ja oma raskest elust, mina ikka viisakas nagu ma olen, toetasin ja kuulasin, kui siis lõpuks teatas mulle, et tema elus ei ole kedagi erilist, aga sellest poolest läbi tinderi viisakalt öeldes, ma isegi ei tea kuidas seda viisakalt öelda, aga see kõlas nii “ im not dating any, but many – nothing serious of course just for f’’king, but im still thinking of you time to time”. Ja siis oli see hetk kui mul läks süda pahaks ja mulle pandi mikrofon kätte, et nüüd pead minema lavale. Hingasin sügavalt sisse ja ütlesin, et miks ma peaks laskma temal ja sellel emotsioonil keerata midagi pekki, mis teeb mind õnnelikuks. Nii ma siis jätsin selle emotsiooni ukse taha ja astusin lavale teise emotsiooniga. 

Eks alguses lõi see küll pahviks, et misasja, et miks oli seda infot vaja minuga jagada? Ta teab, et see teeb mulle haiget, aga paar päeva hiljem ma sain aru, et see oli parim asi mis sai minuga juhtuda antud olukorras, sest nüüd ma ei tunne absoluutselt midagi selle inimese vastu. Ja teate kui hea ja vabastav tunne see on. Finally! Ja ausalt oli hetki kui ma arvasin, et see teema jääbki lahtiseks, aga siit tõsiasi aeg parandab haavad. Ja üks hetk sa pead ju arusaama, et väärid ju paremat kohtlemist.

Eks esialgu ikka natuke värin oli sees, aga peale 1-2min läks see üle ja tõesti väga mugav oli. Koht mida ma natuke kartsin oli küsimuste voor, sest ma tõesti arvasin, et äkki kellegil ei olegi midagi küsida ja no alguses väga keegi ei tahtnud, aga lõpuks ikka kokku tuli 5-6 küsimus nii ,et Aitäh :)! 

Kui ma ise olen olnud intervjueerija, siis ma alati varun mõned küsimused lisaks ja ei jäta liialt pikka pausi, et mitte tekitada sellist piinlikku vaikust. Aga eks see võibolla on ainult minu hirm 😀 Pärast esinemist oli nii palju inimesi, kes tulid pilti küsima ja sosistasid kõrva soojad sõnad, see võttis küll pisara silma. Kõik need tagasiside kirjad pärast instagramis, lihtsalt suur-suur aitäh teile.

Ma olen täpselt tavaline inimene nagu me kõik, et emotsioonid käivad üles alla ja vahepeal tundub, et miks ma üldse seda kõike teen, et kas kedagi üldse huvitab jne – ja siis tuleb jälle kellegi positiivne tagasiside ja ma saan jälle motivatsiooni juurde. 

Päris mitmed on mulle kirjutanud, et nii lahe, et turult oligi puudu naisversioon Rahakratist. Kui nüüd aus olla, siis kummardus Rahakratile, aga meil on ainult üks asi mis meid ühendab ja see on investeerimine, noo okei ja üks asi veel MASK. Me oleme väga erinevad inimesed ja kahjuks minul ei ole sellist head huumorisoont nagu on temal ja minu südameasjaks on siiski vaimse tervise korras hoidmine ja läbi selle elukvaliteedi parandamine. Ma arvan, et oluline on olla Sina ise ja mitte kedagi kopeerida – autentsust on tänapäeval nii väheseks jäänud. Ja ma usun, et olla edukas, saab ainult olles Sina ise, sest lõpuks sa väsid ikkagist ära teesklemast kedagi teist. 

Igatahes pakatas minu dm-id pärast esinemist kirjadest ja tagasisidest ja otsustasin teha kaks mentorluse gruppi, kus saame üksteisele toeks olla ja üksteist aidata. Ja no muidugi kuna ma tegin selle tasuliseks, sest ma panen sinna sisse oma aja ja südame ja ma siiski tegelen investeerimisega, siis potsatas mulle ka üks selline kiri, et kas veits nõme ei ole raha küsida? Et sul puudub ju finantsharidus ja sellist asja peaksid tegema tasuta. Kui mul oleks vastav haridus, siis ma pakuks konsultatsiooni ja tunnihinnad oleksid ka siis 100+ eurot. Minu eesmärk on võtta ühte gruppi mitte rohkem kui 5-6 inimest ja igaühega on veel eraldi vestlus. Ma võiksin teha ühe suure grupi kuhu võtan 50+ inimest ja panna madala hinna, aga siis ma ei õpi teid tundma. Seega jah grupi kokku panemisele, materjalide kokku panemisele jne  on mul juba läinud 50h tundi ja läheb kindlasti 100h veel, et kas sina teeksid 200h lisatööd tasuta? Ma ei usu ja seda ma olen õpetanud ka oma jälgijatele, väärtustama oma aega ja raha. Mina ei pruugi kõigile sobida ja kõik ei sobi ka mulle- ja see on täiesti okei. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga