Uncategorized

Lahkuminek

Tänks, et jälle küsite küsimusi minu lemmik teemadel 😀 nüüd ma saan siis jälle ennast välja elada aka kirjutada. Viimases Insta Q&A tuli väga palju küsimusi just lahkuminekute kohta. Nali naljaks, aga olen tähelepanud, et kevadeti just need suuremad lahkuminekud toimuvadki. 

Lahkuminek on päris s*tt tunne, ma usun, et me kõik teame mis tunne see on. Mina olen olnud maha jätja ja mind on maha jäetud ja ma ei ütleks, et emb-kumb oleks kergem olla. Need mõtted ja emotsioonid peas, et nii valus on olla, ma ei tea kuidas edasi elada või, et ma ei suuda mitte midagi sellist tunda kellegi teise vastu, aga näed siis tuli UUS ja ikka tundsid. 

Armumine on nagu haigus, et me justkui kaotaks oma pea ja kohati ei suuda mõelda enam selge peaga ja sama ka lahkumineku puhul. Ajukeemia muutub. Ma alles hiljuti kustutasin sõnumeid ja leidsin, siis pikki dramaatilisi sõnumeid, mida ma oma ex kaasale kirjutasin kui me lahku läksime ja ma hakkasin naerma, et appi mis psühhoosis ma olin. No praegu tundub see naljakas, aga ilmselt tol hetkel ma ise ei mõelnud, et selle saatmisega ma teen nii palju rohkem kahju kui kasu. See nüüd ei tähenda, et me peaks oma mõtteid ja emotsioone alla suruma. Jah, ta käitus valesti, aga käitusin ka mina. Ma võtan vastutuse oma poole eest, et ma oleks võinud käituda olukorras nagu täiskasvanud naine mitte tiinekas, kes virutab ukse nii kinni, et majal lendab krohv pealt. 

Viimase aasta jooksul ma olen uurinud, lugenud ja õppinud palju, et miks me nii tunneme? Miks me anname oma õnne kellegi teise kätesse ja kui see inimene läheb minema, siis meie maailm kukub kokku? Me oleme kõik siia sündinud üksi ja me sureme üksi, kui me ei suuda luua iseendaga õnnelikku suhet, siis kuidas me suudame oma kaaslasega? Paarid, kes üksteist armastavad tingimusteta ei tee üksteisele haiget. Kui me teeme haiget, petame, valetama, varjame, ütleme inetult, siis see ei ole armastus – me oleme selle kaaslase kõrval, sest me oleme harjunud ja inimene on harjumuse ohver. Ja kui suhe lõpeb, kui MEID jäetakse maha, siis saab eelkõige riivata meie ego! Jah,  esimene reaktsioon on, et mis on mul viga, kas ma ei ole piisav?mida ma tegin valesti? Kas ta leidis kellegi parema? kõlab tuttavalt? Mis siis kui ma ütlen sulle, et viga ei ole Sinus. Te lihtsalt ei ole õiged teineteise jaoks, jah see on valus, aga see valu tuleb läbi elada, mitte alla suruda ning sellest olukorrast tuleb õppida, andestada ja edasi minna. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga