Uncategorized

JÕULUD

Hei hei, jõuluaeg on käes! Ja ma loodan, et te ei lähe oma eelarvega lõhki ja teete ikka mõistlikke oste. Sooviksin teiega jagada ka enda nippe ja teadmisi selle kohta, kuidas jõulude ajal vähem stressata + rääkida ka natuke elust. Minu jaoks on detsember alati raske kuu, sest mitte ainult jõulud, vaid ka minu lähedaste sünnipäevad.

Sünnipäevad. Üldiselt oleme teinud nii, et teeme kamba peale kingitusi, mis on teisel inimesel tõesti vajalik või siis kingime mälestusi, nagu reisid, massaažid jne. Minule on raske midagi kinkida, sest materiaalselt on mul kõik olemas, ehk minu baasvajadused on täidetud. Millest ma kunagi ära ei ütle, on kvaliteetaeg lähedastega või siis massaaž, iluhooldused jne.

Kes mind pikalt jälginud on, teavad, et mu elutempo on hullumeelne, ja ainus asi, mida ma praegu tahaksin, oleks aega juurde. Töökoha vahetuse ja kooliga on mul tulnud loobuda mitmetest projektidest, sealhulgas ka blogiga seotud, sest vaimne tervis on tähtsam. Selles kontekstis tahan rõhutada, et raha pole tähtsam kui sinu vaimne heaolu, ning ennast nii ribadeks tõmmata, et oled pidevalt haige ei ole kasulik ei sulle, ega sinu lähedastele.

Kui ma siin vahepeal otsustasin, et panen blogi kinni ja lõpetan Patreonis, siis otsustasin, et seda ma siiski ei tee veel niipea. Sellegipoolest, nagu ma olen varem öelnud, et blogi pealt maksan mina peale, aga vaadates neid kirju oma postkastis, kui palju inimesi ma olen aidanud, siis lihtsalt ei tundu õige, et lähen 100% tasulise peale üle – VEEL! Ma arvan, et kuna ma lihtsalt ei ole jõudnud aktiivselt tasulist platvormi üles ehitada, siis hetkel jäävad mõlemad  variandi alles. Kui tuleb rohkem aega, siis püüan selles suunas liikuda, kuid sellegipoolest on Patreon endiselt aktiivne ja sinna postitan sagedamini. Kes soovib mind toetada, siis võib liituda Patreoniga https://www.patreon.com/Investeerivhunt

Investeerimisega on nii, et ma investeerin igakuiselt niikuinii ja teen seda automaatselt juba III sambasse. Minu uueks lemmikuks on kujunenud Lightyeari rakendus https://lightyear.app.link/investeerivhunt . Esimese postituse kirjutasin ma igasuguse koostööta, sest mulle tõesti meeldib selle kaudu investeerida, ning olen seda soovitanud ka paljudele tuttavatele. Pärast blogipostituse avaldamist võttis Lightyear ise minuga ühendust, sest neile meeldis minu blogi postitus ja  pakkusid koostööd. Olen varemgi maininud, et paljudele koostööpakkumistele olen öelnud ei ning aktsepteerin vaid neid, millesse ise usun ja mida ise kasutan.

Holiday Savings Jar Filled with Coins and Christmas Ribbon and Bow

Tegemist on väga kasutajasõbraliku rakendusega, konto loomine (tegin ettevõtte kaudu) oli väga lihtne. Teenustasud on oluliselt madalamad ja USA aktsiaid saab osta väikeste juppide kaupa. Lisaks toodab raha kontol hoidmine juba märkimisväärset intressi 3.25% eurode pealt (10.12.2012 seisuga). Aktsiaanalüüsi peab iga investor ikka ise tegema, aga see, mis mulle selle rakenduse juures meeldib, on see, et nad näitavad ka analüütikute hinnanguid ja palju muud vajalikku infot, sealhulgas ka uudiseid. Mainin igaks juhuks üle, et Light Yeari aksiate analüüsi hinnangud põhinevad iseseisvate analüütikute näol. Oluline on rõhutada, et analüüsi tuleks teha iseseisvalt ja mitte liialt usaldada teiste antud hinnanguid, kui sellegi poolest on hea võrrelda enda omaga. 

Kuna jõulud on tulemas, siis on mul pakkuda ka promo kood, mis annab teile liitumisel 10 tasuta tehingut. Selleks, et saad seda väikest kingitust tuleb platvormiga liituda ja teha esimene sissemakse. Tee endale kingitus ja alusta investeerimisega! Kulutamise asemel, hoopsiki investeeri tulevikku promo link või kasuta koodi INVESTEERIVHUNT.

Diclaimer: Investeerimisteenuste pakkuja on Lightyear Europe AS. Tutvu tingimustega lightyear.com/terms ja vajadusel küsi nõu asjatundjalt.

Kuidas siis ikka jõulude ajal ellu jääda? 

Eelarve on oluline – seadke kindel eelarve jõulukingitusteks, söögi ja kaunistuste jaoks ning püüdke sellest rangelt kinni pidada.

Kingituste tegemine: Proovige teha kingitusi ise või kinkide asju, mida inimestel on tõesti vaja. Käsitööna valminud kingitusi peetakse sageli isiklikumaks ja erilisemaks. Siiski tahaksin rõhutada, et ärge kinkige asjatut kraami. Mõistan, et käsitöö on vaevanõudev ja väärtustatud, aga kui kingitus ei leia praktilist kasutust ja jääb seisma kapi otsa, ärge olge pahased, kui see lõpuks prügikasti jõuab. 

Üks hea kingituse idee on osta investeerimise teemalisi kingitusi ja panna oma lähedased mõtlema selle suunal, kuidas oma tulevikku kindlustada. Investeerimise teemalisi kingitusi müüb näiteks RahaButiik ( koostöö).  Rahabutiik on välja andnud lauamängu, mis sobib ideaalselt kuuse alla. Minu poolt ka promokood: INVESTEERIVHUNT20 annab – 20% kogu ostukorvile www.rahabutiik.ee

Loosipakid. Tuleb tuttav stseen – jõuludeks kingituste otsimine pere ja sõpradele. Aga oot-oot! Kes on see hull, kes mõtles välja, et igaüks peab kõigile midagi ostma? Miks mitte loosipakid?Nii saab igaüks vaid ühe kingi ja ei pea ennast halliks muretsema. Nii säästad raha, närve ja saad lisaks naerda. Jõulurõõm peab olema lõbus ja veidi krõbe nagu piparkook! 🎁😂

Ärge unustage iseennast! Iga jõulud teen ka endale kingituse, olgu selleks kas mõni materiaalne ese, investeering, iluprotseduur või reis. Olen jõudnud elus punkti, kus mul on võimalus endale midagi lubada, seega miks peaksin ootama, et keegi teine mulle kingib midagi, mida ma soovin? Kes mind vähegi tunnevad, siis tegelikult teavad, et ma olen rahaga ikka kooner ja niisama asjatult ma ei kuluta.

Kaunist jõuluaega!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga