Uncategorized

Kodulaenu Intressi Maagia: Kuidas Üks Otsus Pani Mu Meelerahufondi Nulli poole kõikuma

Pea kolm kuud on siin vahepeal möödunud ja olen võtnud enda jaoks aja maha. Võtsin vastu ühe suure otsuse ja see otsus oli kahtlemata üks suurimaid, mida ma viimastel aastatel pidanud tegema. Ja kuigi tean südames, et see oli õige samm, tunnen siiski aeg-ajalt kergeid kõhklusi. 

Viimane kuu on olnud eriti frustreeriv, kui vaatasin oma kodulaenu intressimakseid. Need olid peaaegu kaks kuni kolm korda suuremad kui laenu põhisumma. See pani mind mõtlema – kas kulutada KÕIK oma säästud ja teha kodulaenu ühekordne sissemakse või jätkata vanaviisi? Lisaks kas suutsin pidada pangaga edukaid läbirääkimisi, et intressimäära alla poole saada? Jah/ei – siis miks?

Need, kes on mind pikemat aega jälginud, teavad, kui suurt tähtsust omistan meelerahule ja finantsilisele turvalisusele. Enne suurte investeeringute tegemist on hädavajalik tagada piisav puhver ootamatusteks ja ettearvamatuteks olukordadeks. See põhimõte on olnud alati minu n.ö mantraks. Teadmine, et olen rahaliselt kindlustatud võimaldab minul paremini magada.

Millega ma siis nüüd hakkama sain?  

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga