Uncategorized

Jaanuarikuu investeeringud ja majandus

Millest täna räägime?

Jaanuarikuu möödus nii, et ei pannud ise tähelegi ja minu jaoks oli see natuke kergem periood. Ilmselt need, kes mind pidevalt jälgivad, on aru saanud, et olen olnud varasemaga võrreldes palju aktiivsem. Ja proovin seda joont nüüd ka hoida.

Olen seda ka varem maininud, et minu investeeringud on viimastel aastatel üsna tagasihoidlikud ja võimalikult automatiseeritud – III sammas ja kasvukonto. Täna vaatame natuke, mis majanduses jaanuarikuus toimus. Siinkohal mainin ära, et uudiste põhjal tehtud järeldused on minu enda arvamus ja ei pruugi olla faktipõhised ning selle põhjal ei tasu teha investeerimisega seotud otsuseid. Räägime lähemalt EKP nõukogu otsusest jätta EKP baasintressimäär muutmata, Hiina majandusest, Lähis-Ida pingete kasvust (mis mõjutas nafta hinda) ja kulla hinna langusest. Lisaks võtame detailsemalt lahti, miks ma just ostsin Lockheed Martinit ja BTC.

EKP nõukogu otsustas jätta EKP baasintressimäära muutmata ( 25.01.2024).

Üldiselt leian, et see on investorile neutraalne uudis, kuna see ei too kaasa otseseid muudatusi investeeringute tootluses. Siiski võib see viidata sellele, et EKP on ettevaatlikum majanduskasvu osas, mis võib avaldada negatiivset mõju aktsiaturgudele. Lühikeste intressimääradega võlakirjade väärtused on pöördvõrdelised intressimääradega. See tähendab, et kui intressimäärad langevad, võlakirjade väärtused tõusevad. EKP otsus intressimäärad jätta muutmata võib tähendada, et lühikeste intressimääradega võlakirjade väärtused jäävad stabiilseks või isegi tõusevad.

Hiina majanduskasv aeglustub.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga