Uncategorized

KUIDAS ALUSTASIN INVESTEERIMISEGA?

Alustuseks tahan teid kõiki tänada, et olete jõudnud minu esimese postituse juurde ja ehk teile meeldib ja alustate minu teekonna jälgimist  “Kriimsilm finantsvabaks”  😀  ja võib-olla isegi alustate seda teekonda KOOS minuga. Minu eesmärk on kirjutamisega inspireerida eelkõige iseennast  ja võib-olla (üks suurimaid soove) ka kedagi teist. Kui teil on mulle küsimusi või ettepanekuid või niisama mure, siis kirjutage. 

Kuidas ma alustasin investeerimisega?  

Üldiselt ma olen sellise suhtumisega kui midagi teha, siis kohe teha, muidu ei teegi, aga vahepeal on puudu VEIDI järjekindlusest. I’m not perfect but i’m not sorry. Ausalt ka, ma olen vist maailma kõik spordialad läbi proovinud, sest lapsena mul lihtsalt polnud püsivust, aga ma töötan selle kallal.  Tagasi investeerimise juurde,  peale Roosaare raamatu lugemist, LHV investeerimisklubi podcastide kuulamist, ostsin esimesed aktsiad. Whoop-whoop.

Aasta on 2020 ja ma olen 30.aastane – peale ebameeldiva kogemuse elades üürikorteris lubasin, et kui ma järgmine kord kolin, siis juba täiesti oma enda pesasse. Mõeldud, tehtud. Palju õnne mulle!! Aasta 2019 sai minust üüratu kodulaenu omanik yaaassss!

Rääkides siis laenudest, minu korter oli kallim kui pank mulle laenu pakkus, seega pidin laenama tuttavatelt juurde (thank god, väga madala intressiga). Ja kui te mõtlete, et ma elan kuskil kesklinnas fancy korteris, siis eksite. Minu soov oli osta uus ja ilmselgelt sain seda lubada ikka linnast välja. Ühistransport on peaaegu olematu, aga trummi põrin….mul on veel TEINE laen – AUTO, mis siis aitab mind igale poole. Nii nagu korteriga, tahtsin osta uut autot ja just seepärast, et mul ei ole sellist vaba raha, et kui auto katki läheb, siis võtan taskust 1k paranduseks. Pärast sisemist väitlusklubi iseendaga, otsustasin liisingu kasuks (mille ma ka nüüd uue laenuga välja ostsin – 5.aastat sai täis). Eesmärk on järgmiseks kevadeks autolaen ära tasuda.

Esimese investeeringu tegin 1.mai 2020. Siinkohal oleks paslik mainida, et mull oli NULL sääste. Investeeringutega seotud facebooki gruppides näen tihti, kus küsitakse nõu stiilis tere, mul on 10-20k sääste, kuhu oleks mõistlik investeerida? Minul sellist raha ei olnud, seega alustasin säästmist palga kõrvalt. Kuhu investeerisin täpsemalt, saate teada juba järgmises postituses.

6 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga