Uncategorized

KULUD, TULUD, SÄÄSTMINE JA I SUCK AT BUDGETING!!

Siit tuleb esimene postitus reaalsete numbritega. Kuna ma alustasin investeerimist maikuus ja ma ei teinud ühtegi exceli tabelit ei kulude, ega tulude kohta, siis otsustasin need tagantjärgi ära teha ja mul on täpselt selline tunne, et keegi oleks mulle panniga vastu nägu virutanud, korralik reality check.

Õppetunnid:

  • Mul on s*itaks palju võlgu, vabandan eneseväljenduse eest, aga kui ma seda numbrit ise füüsiliselt nägin, siis oli korralik reaalsuse check.
  • Maikuust – oktoobrikuuni ( minu NETO küündis nendel kuudel 1800-2100EUR) tänu sellele, et tegin arvutis ka lisatööd, et sisustada oma korterit. Ilmselgelt elasin üle oma võimete, igasugused SPA-s käimised, riiete shoppingud, restoranid ja niisama pilla-palla kulud oleks võinud tõmmata minimaalseks ja see raha hoopiski investeerida. Siit ka õppetund, õppige minu vigadest – tehke endale KOHE BUDGET ja siis te ka füüsiliselt näete kuhu see raha sujuvalt kaob. 
  • Esimest korda tundsin, mis asi on läbipõlemine, ma ausalt arvasin, et see on mingi moodne väljamõeldud ajuvaba haigus. Vabandan siin kõikide oma tuttavate ees, kes mulle kurtsid oma läbipõlemisest ja ma nähvasin, et cut the bullshit ja võtke kokku ennast. Ma tegin keskmiselt 14h päevas tööd, ( kaks tööd kokku) et teenida lisa, et korter ära sisustada ja veidi ka investeerida. Kõik see lõppes sellega, et keha andis alla ja ma olin lihtsalt kolm nädalat voodis pikali – SUVEL.
  • Korter on enam-vähem sisustatud, aga siiski kuskil 3k läheks veel vaja, et KÕIK oleks nii nagu ma tahaks, aga kõik see on pigem tulevikumuusika, sest praegu on elamiseks kõik vajalik ostetud. 
  • Ja ütlen täitsa ausalt, et ma ise arvasin, et olen olnud jube tubli, et minu investeeringud oktoobrikuu seisuga oli c.a 1500 EUR, kui ma oleks kõik muud pilla-palla ostud ja kulud nulli tõmmanud oleks see summa juba 2x – SUHT VALUS!

Kulud-tulud

Ma tegin siia ühe näidistabeli oma kuludest (võtsin enam-vähem mai-okt keskmise). Numbrid ei ole 100% tõesed, sest ma ei teinud budgetit, aga annab enam- vähem  ülevaate kuhu mu raha sujuvalt kadus.

KULUD
KORTER LAEN + KOMMUNAALID440
KINDLUSTUSED24
TOIT250
KÜTUS100
ILU + muud kulud ( spad, restoran etc)400
TELEFON WIFI JA TV34
INVESTEERINGUD250
KODUSISUSTUS600
KOKKU2096

Lisaks on mul veel kaks laenu, nüüdseks autolaen 5000EUR ( Tegelikult ma suutsin ka 1500 EUR koguda alates maikuust, et ise ka panustada natukene autolaenu, kokku oli jääkväärtus 6500)

Ja kodu sissemakse laen 10300EUR

Mõlemad laenud sain ma tuttavalt madala intressiga ja kokkuleppega, et kui kodu on enam-vähem sisustatud, siis hakkan tagasi maksma, intress on aastas 150 EUR (tähtajatu leping, aga mida varem ma ära maksan, seda vähem ma pean intressi maksma). Tean isegi, et see on hea diil ja ma olen väga tänulik selle eest. 

Ja üks asi veel MA EI OSKA EXCELIT, et kui ma vigu teen, siis palun andke andeks. Ütleme nii,et siiamaani ma pole pidanud seda kasutama, tõenäoliselt ülikoolis küll õpetati, aga ma ei kasuta seda iga päev oma töös. Kui ma esimest korda selle lahti tegin, siis põrnitsesin ekraani tükk-aega, et kuidas ma siin küll oma tabeleid teen, (kui ma varem mainisin, et päris loll ma ei ole, siis nüüd tundsin ennast küll lollina) aga say no more youtube aitab –  ka vana hunt õpib uusi trikke. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga