Blog,  Uncategorized

KUIDAS ALUSTADA?

TÄNULIKKUS on üks suur osa edust ja seega ma tahan teid kõiki TÄNADA, kes te olete mulle kirjutanud ja jälgite minu blogi. Ma poleks elu sees arvanud, et nii ruttu saan nii palju tagasisidet ja jälgijaid ( pisar on ka silmas). Suur-suur aitäh 🙂

Kuidas siis alustada?

See on see küsimus, mida minult päris tihti küsitakse. Tegelikult on päris äge kui mu tuttavad küsivad, et kuule räägi investeerimisest, kuidas alustada etc. Need küsimused tekitavad minus tunde, et ma ikka natuke tean midagi – TSUT TSUT 😀

Lisaks on mul olnud SUUR-SUUR  au käia ka paar korda koolis rääkimas. Jah võib-olla te nüüd mõtlete, et mis tal ikka rääkida on, et pole ju mingeid tulemusi ette näidata, aga teate vahel tahavad inimesed just kuulda kedagi, kes alles alustab ja polegi tuhandeid ette näidata. 

  1. Mina alustasin INVESTLY platvormiga.

Arvetesse investeerimine. Kuidas kuulsin? Minu tutvusringkonnas pole ühtegi nö VEEL edukat ja elupõlist investorit, pigem kõik algajad, kellele meeldib teema üle arutleda ja sealt ma selle platvormi kohta kuulsin. Tunnistan ausalt, et investeerisin sinna enne kui ma olin teinud researchi investeerimise kohta. Esimene investeering 20 EUROT – maikuu jooksul kandsin juurde.

Tabelis on kõik investeeringud kokku alates mai – oktoober. Investlyst ma tegelikult kandsin novembris 200 eurot Mintosesse, aga tabelist on 200EUR juba maha võetud.

INVESTLY550
KASUM 28.65
KOKKU578.65
  1. Balti börss – teenustasud null. Kõigepealt avasin väärtpaberite konto LHV-s, mis oli imelihtne ja seejärel ostsin oma esimesed aktsiad. Valiku tegemisel kasutasin NASDAQBALTIC-ikut, tegin natuke uurimistööd ja valisin esimesed aktsiad välja. Kahjuks ei olnud mul suuremat summat mida investeerida, sest kui koroona algas, siis kõik hinnad kukkusid ja oli hea aeg ostmiseks. Esimene ost oli 100EUR väärtuses. 

Alljärgnev tabel annab teile ülevaate, mida ma siiamaani ostnud olen.

AKTSIAKOGUSSOETUS HINDTURUVÄÄRTUS 30.09TURUVÄÄRTUS 10.11
Merko ehitus128.9106.8109.68
Tallink Grupp1140.6270.4574.78
Tallinna kaubamaja88.3867.0469.6
Tallinna vesi1812,60226.8228.6
LHV1314.2184.6205.4
KOKKU  655.69688.06


Sa oled ju nii vähe kasumit teeninud, milleks kõik see vaev?????

Te isegi ei kujuta ette kui palju seda minu käest küsitakse. Ma mäletan kui investlysse laekus minu esimene kasum 1EUR, ma olin nii õnnelik, camooon keegi lihtsalt annab sulle 1EUR…siis ma sheerisin oma õnne oma tuttavatega ja kõik vaatasid mind nagu ma oleks veits peast soe. Üks hetk kui mul on pangakontol juba tuhanded, siis ma tuletan neile meelde, et mäletate kui minu üle naersite 😀

Aga ausalt ka ma saan aru, et kasum on väike, aga minu jaoks on igasugune kasum win-win ja ma olen happy selle üle. Kui te arvate, et minul ei ole olnud sellist tupiku tunne, et whyyyyy ma oma aega raiskan ja kas on ikka mõtet??? Siis Te eksite it comes and goes, siis ma rahustan ennast maha ja ütlen, et see on pikaajaline protsess ja ära anna alla. Sellepärast ma räägin, et vaimne heaolu on selle protsessi juures väga oluline.

Teine nö suhtumine, mis on mulle silma jäänud on, et ” oh sa oled ikka nii tubli, aga mul ei ole sellist raha ehk kunagi hakkan ka pihta”. Teate kui palju TALLINKi aktsia maksab? 0.638EUR. Jäta see üks peolkäik ära või pudel veini/6pack ostmata ja investeeri enda tulevikku. Kes nüüd arvab, et TALLINK on rumal ost siis you can have your opinion, mina arvan, et see on pikaajaline investeering. COV19 ei ole igavene, varsti tuleb vaktsiin ja TALLINK saab omale jalad alla. Investeerimine ei olegi lihtne – sa võid teha endale selle lihtsaks ja investeerida teiste edukate investorite pealt, aga võiks vähemalt natukenegi ennast kurssi viia. Mina isiklikult tahan teada kuhu ma oma raha paigutan, millised on erinevad platvormid, kuidas nad töötavad, kuidas kasum tuleb, kuidas lugeda börsiettevõtete majandusaruandeid jne.

Alljärgnev tabel annab teile ülevaate kui palju mina iga kuu olen investeerinud + ma panin 1500 EUR kõrvale oma auto jaoks.

Novembris avasin ka kasvukonto LHV-s, tegin III samba ja avasin konto MINTOSES, sellest juba täpsemalt järgmises postituses.

Sorry, et ma ei saanud teile postitust teha koos linkidega, ( platvormidest) sest ma kategooriliselt keeldusin maksma kellegile, et oma kodulehte teha, seega ma tegin seda ise. To be honest, siis ma olen IT valdkonnas ikka veits pea peale kukkunud, aga I DID IT – ise ka ei usu, AGA linkide lisamisega on probleem ja ma tegelen sellega.

 

4 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga