Uncategorized

MINU PORTFELL

Nagu eelmises postituses lubasin, et järgmises räägime investeerimisest. Hetkel viibin puhkusel – välismaal. Pole paremat tunnet kui tipa-tapa lennuki peale astuda ja maanduda teises riigis. See on mõnes mõttes minu armastuse keel iseenda vastu.  

Viimasel ajal olen natukene kokku jooksnud, et nii palju asju on teha, aga aega on nii vähe. Sisimas ma ju tean, et ma töötan enda parema tuleviku nimel, tuleviku nimel kus ma saan ükspäev ise planeerida oma päeva ja ei pea töötama kellegi teise heaks. 

Alustasin investeerimisega 2020 aasta 30. aprill – INVESTLY-sse 20 EUROT – pea kaks aastat hiljem vaatame üle, mida mu portfell sisaldab:

Olen alati tahtnud omada rohkem divideniaktsiaid, aga miskipärast olen ikka ostnud miskit muud kui on vaba raha olnud. Märtsikuus soetasin juurde Arco vara ja Siauliu Bankast.

Müügi aktsiad:  Enamik aktsiad on USA aktsiad ja need on hetkel ka miinuses. Olen soetanud aktsiaid millesse ma ise ka usun, mis sest kui mõni neist on kukkunud rohkem kui -50%.  Eelkõige on kannatada saanud rohelised aktsiad – Sunpower ja Hydrofarm, aga ma usun, et 5-10 aasta pärast on need kolmekordsed. Usun, et METAVERSE on uus tulevik ja seetõttu olen ostnud firmasid, mis on sellega seotud.

Krüpto – kunagi ma ei uskunud krüptosse, aga nüüd olen ma teist usku. Krüptosse ma ei ole nii palju investeerinud, aga pigem väiksemaid summasid erinevatesse “müntidesse”.

Ühisrahastusest on järgi jäänud MINTOS, Investlyst võtsin raha välja kuna mingil hetkel pakkusid ainult 8% inressi, aga täna käisin ja vaatasin, mida nad seal pakuvad ja intressimäärad on taas 12-14% kanti. Säästudest on mul osa pangas, osa sularahas ja osa USD. Funderbeamis läks üks firma pankrotti ja Bikeep on miinuses. Märtsis sai soetatud ka TUUL võlakirja. II sammas on hetkel olnud väga edukas, ma võtsin selle raha välja LHV pensioni investeerimiskontole ja õigel ajal tehtud valikud on pea 4000 EUR kasumis.

Ma olen väga õnnelik, et ma selle teekonna ette võtsin. Kaks aastat tagasi ma poleks elusees osanud unistagi, et olen täna siin, kus mul on päris korralik portfell ja oma platform, kus ma inspireerin ja motiveerin teisi. Kõik, kes on minu varasemaid postitusi lugenud teavad, et ma töötasin aasta välismaal ja see aitas kindlasti väga palju kaasa. Lõpetuseks, kunagi pole liiga hilja alustada!

2 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga