Uncategorized

TOKSILISED SUHTED


Mõned päevad tagasi tegin oma instagrami küsitluse, et kui paljud minu jälgijatest kannatavad toksiliste suhete all – siinkohal ma ei pidanud silmas ainult romantilisi suhteid, vaid ka sõprade,  perekonna ja kolleegide näol. Vastus oli kahjuks päris kurb, mitme saja vastaja hulgas laua 90%. 

ROMANTILISED SUHTED

On palju asju, mida me saame ise kontrollida, aga me ei saa kontrollida teisi inimesi ja me ei saa valida kõiki inimesi enda ümber. Kui sa oled tokislises suhtes ( romantilises) siis see on sinu valik, kas sa tahad seal olla või mitte. Kuigi mul endal lapsi ei ole, siis ma ütlen ikka julgelt välja, et kõige suurem kuritegu, mida sa oma lapsele teha saad on see, et sa oled koos suhtes toksilise inimesega ja tema näeb seda kõike pealt. Ja siis need lapsed kasvavad suureks ja valivad endale kaaslaseks toksilise inimese, sest nende jaoks on see normaalsus. Ja nii see põlvkondade vaheline kannatuste rada jätkub. Kes on varem minu postitusi lugenud, siis olen ka öelnud, et kunagi tulevikus ma tahan aidata teisi inimesi just sellel teemadel, sest olen selle kõik ise mitmekordselt läbi teinud. Minul võttis lausa 30.aastat endale tunnistada, et suhete teemadel ma käin sama rada ja nüüd aitab. Toksiliste suhete lõpetamine ei ole lihtne, sest meil on endale raske otsa vaadata ja küsida, et miks ma valin endale selliseid kaaslasi? Lihtsam on alati süüdistada partnerit. Olgem ausad kui sa tead iseenda väärtust ja oled iseendaga rahul, siis on sul seatud piirid, (boundaries) mida sa päris naljalt üle astuda ei lase. Kui sa oled enesekriitiline, õnnetu, arvad, et ei ole armastust väärt, siis sinu piirid on üsna madalad ja sa lased endaga halvasti käituda. 

Kui sina oled üks nendest, kes on suhtes ja tunneb, et sinu kaaslane on terve sinu maailm, sa ei kujuta ette elu ilma temata,  sa teed kõik oma plaanid tema ümber, sul on vaja kontrollida teda, sul on usalduse probleemid, mõtled ainult kuidas temal oleks hea, kõikidest tülides tunned sina end süüdi, leiad talle vabandusi kui ta käitub sinuga halvasti ja pidev lootus, et ükskord ta muutub ja Sina oled ainuke kelle pärast on ta võimeline muutumine, siis PALJU ÕNNE ( irooniliselt ) on sul suhtesõltuvus. Sellised suhted ei ole tervislikult, ega NORMAALSED ja mida varem sa sellest aru saad, seda kiiremini sa terveks saad. Kui tunned ennast ära ja tahad midagi ette võtta, aga ei tea kuidas alustada, siis kirjuta mulle – võin jagada sulle kirjandust ja kontakte, kelle juurde minna teraapiasse ( üks päev võib-olla saate tulla minu juurde).

2 kommentaari

 • Liisa

  Tere,

  Tahtsin võtta aega ja kirjutada oma mõtteid. Esiteks, ma olen niiiiii niii tänulik selle blogi üle, sest ma saan siit nii palju häid mõtteid ja muidugi väga kurb, et oled elanud läbi palju ebameeldivaid kogemusi 😢teisalt mina, kes saan samuti paralleele tõmmata tunnen, et ma ei ole üksi. Ma küll ei tunne Sind, aga läbi ekraani saan juba aru kui soe inimene oled ja sinu blogi lugemine oleks justkui vestlus sooja ja toetava sõbrannaga.
  Loen päris palju blogisi ja pean tunnistama, et see on tõesti üks vähestest, mis paneb kirjutaja emotsiooni tundma.
  Sinu pere ja lähedased tõesti peaksid Sinu üle uhkust tundma, sest see mida sa teed läheb paljudele korda. Olen jaganud sinu kontot ka oma sõbrannadele ja neile ka väga meeldib.

  Ma siiralt loodan, et ükspäev viid läbi koolitusi voi nagu sa ise oled öelnud, et soovid saada terapeudiks ehk siis teraapiatunde 🙋🏻‍♀️! Ma olen kindel, et Sind saadab metsik edu!

  Aitäh sulle, et jagad ennast meiega ❤️

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga