Uncategorized

November – Detsember

Aeg on võtta kokku novembrikuu ja seada uued eesmärgid detsembriks. 

Aga ennem teeme paar asja selgeks 😀

Olen saanud päris mitu kirja stiilis, et ma tahaks täiega alustada, aga ei julge ja peaks veel tegema uurimistööd jne. Teate ma ütlen ausalt kui sa võtad selle sammu ette, et ma nüüd panen mingi summa kuskile ( aktsiad, ühisrahastu vms) kui see esimene samm on tehtud, siis juba tekib nagu mingi kohustus või vastutus, ( sa investeerid ju enda raha) et rohkem teada, mis sinu rahast saab või kuidas see saab sinule kasu teenida jne. Vähemalt minul oli nii. Räägin nagu oleks juba vana kala, aga kaugel sellest. Igakord kui ma võtan meie TOP investorite blogid ette, siis tuleb see realitycheck, et kui vähe ma tegelikult tean.

November

Mõte blogi kirjutada oli mul juba ammu mõttes, aga eks see esimese sammu astumine on ikka veits scary. Ühe õla peal istus rahaingel ja ütles, et camooon muidugi tee ja kindlasti keegi tahab lugeda ja see motiveerib ka sind rohkem säästma ja õppima. Paraku on tasakaal elus oluline, seega teise õla peal oli see rahakurat, kes pani kõhklema, et milleks, kedagi nagunii ei huvita ja sa raiskad oma aega ja mida sa üldse tead, et võiksid sellisel teemal kirjutada jne. Õnneks rahaingel võitis ( Ps! uued blogi nimed just sündisid – rahaingel ja rahakurat :D)

Kui ma midagi teen, siis ma tahan seda teha korralikult ja südamega. Mul oli üüüüber vana läpakas ja ma teadsin, et kui ma tahan hakata kirjutama, siis ma tahan uut ja korralikku. Ja muidugi pidi olema kiire ja kerge ja MACBOOK 😀 ( kuna tulevikus on plaanis soetada ka apple aktsiaid, siis ma juba vaikselt toetan oma tulevast investeeringut ). Odav lõbu see ei ole ja liisingut ma ei tahtnud, seega oktoobrikuu eesmärk oli teha seda teist tööd nii palju kui võimalik, et enamus raha kokku teenida ja põhitöö palka vähem lisada. Kui läpaka ära ostsin ja oma kontot vaatasin, siis oli täpselt selline tunne but in 1 day:

Novembrikuu ainukesed investeeringud, mis tegin oli see, et võtsin investlyst 200EUR välja ja panin Mintosesse. Ise lisasin veel mingi hetk 25EUR. Lisaks tegin kolmanda samba ära ja sinna panin 10EUR. Suht pettunud endas, aga lihtsalt see kuu oli nii palju kulusid.  Mu kallid alustavad investorid see on jumala OKEII kui mõni kuu lihtsalt ei saa, ei tasu olla enda vastu karm ( mitte nii nagu mina enda vastu 😀 ). Kui te olete mu eelnevaid postitusi lugenud, siis teate et minu keskmine investeering kuus on jäänud 250 kanti, seega detsembris on vaja november tagasi teha.

DETSEMBERIKUU EESMÄRGID:

  1. Investeerida 500 EUR
Aktsiad 200
Kasvukonto100
Ühisrahastu ( investly, mintos)150
III sammas50
Säästud300EUR
  1. Kulud võimalikult nulli tõmmata. Ma tean, et see on raske kuu, sest jõulud on ju tulemas ja mul on mitu-mitu sünnipäeva ka. Meie oma perega see aasta teeme loosipakid ja sellega juba säästan päris palju, sest tavaliselt kõik tegid kõigile. Ma soovitan teil teha nimekiri, mida soovite kinkida ja siis otsida online poodidest parimat hinda + ärge minge kaasa emotsiooni ostudega. Mina see kuu ei kavatse endale MITTE KUI MIDAGI osta ja ausõna proovin sellest ka kinni pidada. 
  1. Mitte ühtegi väljas söömist, ega koju tellimist. Ei ühtegi online shoppingut.
  1. NULL iluprotseduuri. Ma võin kihla vedada, et mehed praegu pööritavad silmi 😀 aga ausalt ka naine on kulukas olla. Ja ei, mul ei ole kunstripsmeid, geelküüsi või juuksepikendusi, ( vaesed naised, kes selle peale peavad veel kulutama) AGA ausalt öeldes mulle ikka meeldivad mõned protseduurid nagu nt depilatsioon, massaaž, kulmud, näohooldus, juuksur) – aga ZERO!!!

Ma olen päris palju ägedaid e-maile saanud, et kes ei taha avalikult kirjutada kommentaaridesse, siis iga kell pöörduge minu poole läbi insta või e-maili. Mis te arvate kas saan hakkama? Ja kas proovite kaasa teha või on teile endal häid nippe kuidas see kulukas periood üle elada?

4 kommentaari

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga