Uncategorized

SÕDA


Olen pikalt kaalunud, kas kirjutan sellel teemal postituse ja nüüd see siis tuleb. Üldiselt olen sotsiaalmeedias olnud päris vaikne, sest ma ei tunne, et ma tahan suruda peale postitades igapäev investeerimise teemalisi story-sid või jätkata igapäevase sotsiaalmeedia eluga. Ja siinkohal ma ei mõista kedagi hukka ja just sellele teemal ma tahan ka kirjutada, et ma pidevalt näen neid kommentaare, et miks ta paneb puhkuse postitusi? Selle asemel, et investeerib, peaks saatma raha Ukrainasse? Kohatu on panna hetkel positiivseid postitus jne. 

Ma täiesti mõistan neid kommentaare ja ka minu süda valutab kõigi pärast, kes oma elu kaotavad ja kes kannatavad, AGA meie peame ka mõtlema oma vaimse tervise peale. Isiklikult olen toetanud erinevaid organisatsioone ja lingid panend postituse alla, aga me peame  muretsema ka oma elu pärast. Kas teiste kritiseerimine ja halvustamine muudab olukorda? Ma arvan, et pigem mitte. 

Sõda on kole ja siin ei ole võitjaid KÕIK on kaotajad. Mõlemal poolel jäävad emad/isad ilma oma poegadest/tütardest, naised ilma oma meestest, mehed ilma oma naistest ja lapsed ilma lapsevanematest jne. Poliitiliselt ma ei hakka siin seda teemat lahkama, minu toetus läheb täielikult Ukrainale, aga siin tuleb kõigil aru saada, et PUTIN ei võrdu kõik venelased. Ja ma väga loodan, et kõik saavad sellest aru. Kõikide Lääne poolt määratud sanktsioonide tõttu kannatavad miljonid venelased, kes ei soovi sõda. Ja minu silmis ei ole mõtet mõista hukka venelasi, et miks nad ei protesti, miks nad ei postita jne, iga intelligente inimene peaks aru saama, mis neid ootab kui nad seda teevad. Ma usun, et on palju, mida me ei näe ja ei tea ja ka minul on tuttavaid Venemaal, kes on hirmul, nende sotsiaalmeediat kammitakse läbi ja ükskõik kes julgeb näidata ma toetust “EI SÕJALE” ootab karm karistus. See on lihtsalt terror. 

Ma olen juba näinud, et Eestis on tekkinud grupid, kus väidetakse, et venelasi kiusatakse Eesti taga ja Eestis elavad Ukrainlased peksavad süütuid venelasi ja siinkohal ma jällegi tahan meeldetuletada, et me kõik osalema infosõjas. Provokatiivsed inimesed leiavad jälle võimaluse õhutamaks teisi ülesse ja langema konflikti, enne kui te midagi usute palun veenduge, et see on tõesti õige uudis. Need “ grupid “  inimesed, kes postitavad vihaseid sõnumeid neil puuduvad pildid ja sõbrad sõbralistis, ilmselgelt on tegemist varikontodega. 

Protest Moskvas

Vaadake neid noori mehi, keda on sõtta saadetud, neile on tehtud korralik ajupesu, et nad lähevad tegema midagi head, päästma Ukrainas elavaid venelasi ehk rahuvalveoperatsioonile. Need vähesed, kes vangi langevad saavad tõe teada, mis tegelikult toimub (ma vähemalt loodan) ja paljud surevad teadmata, et nad surid mitte millegi eest.

Captured Russian soldiers answer media questions at a press conference in the Interfax news agency in Kyiv, Ukraine, Saturday, March 5, 2022. (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Ma saan aru, et see teema võib olla väga vastuoluline paljudele, aga minu süda tilgub verd loomade pärast, loomad kes ei saa aru mis toimub – päevapealt kaotavad oma peremehed. Farmiloomad jäävad üksi ja nälga, isegi seda postitust kirjutades tahavad mu pisarad hakata jälle voolama. See kõik on nii kohutav ja seadused ei toeta kuidagi loomade päästmist. Meie enda organisatsioon Nähtamatud loomad pani õla alla ja said tuua ära mõned loomad, aga nagu nad ise on öelnud, et nad teavad, et lähevad seadusega vastuollu, aga teevad seda mis on moraalselt õige. 

Paanika ei vii kuskile, seda ka investeerimise osas. Turud on punased ja nagu ma olen varem öelnud, et investeerige ainult seda raha, mis ei mõjuta teie igapäevaelu.  Minu välismaa aktsiad on praegu miinuses -7000€ ja mind ei mõjuta see mitte kuidagi, peale selle et seda numbrit ei ole tore vaadata, seega ma lihtsalt ei vaata seda. Peale igat talve, tuleb ükskord kevad. Mintoses on mul Venemaa all pea 2000€ laenudes ja seda raha ma ei pruugi kunagi ilmselt enam näha, aga investeerimisega kaasnevad riskid ja sellega tuleb arvestada. Teisalt on selline kole ütlus, et investeerida tuleb siis kui tänavatel on veri, aga kahjuks praegu sõna otses mõttes on veri Ukraina tänavatel ja turg kukub. Võib-olla on antud hetkel teine võimalus, et COV-idi algusega turg kukkus ja paljud jäid rongist maha ja nüüd on uus võimalus, aga eks seda igaüks teab/tunneb ja käitub oma sisetunde järgi. Isiklikult ma hetkel välismaa turu poole ei vaata, aga panin tehingu sisse LHV-le (1000€ kui kukkub veel), ostsin juurde Merkot (500€) ja postituse kirjutamise ajal ostin ka 200€ eest Siauliu panka. 

Mina oma sotsiaalmeediaga raha ei teeni ja oma arved maksan siiski palgatööga, AGA väga paljud inimesed teenivad just oma leiva lauale läbi sotsiaalmeedia, seega ei ole ka õiglane neid mõista hukka, et nad jätkavad oma töö tegemist isegi sellel koledal ajal. See mis maailmas toimub on väga kole, et ärme lasku veel madalamale muutes seda veel koledamaks kritiseerides teisi. 

Fakt on see, et meie elud võivad muutuda iga sekundiga, me ei ole kaitstud selle eest, et sõda ei jõua ükskord Eestisse, aga paanitseda ei ole ka mõistlik. Aitame teisi nii palju kui me saame, kes ei saa rahaliselt, siis lihtsalt jagage informatsiooni. 

Võib-olla paljud inimesed ei mõista, et lisaks füüsilisele sõjale käib ka infosõda. Venemaa elab täiesti oma elu ja omad uudised. Isiklikult olen kuulanud mõlemat kanalit ja mulle tundub täiesti absurdne sealsed uudised, aga me peame aru saama, et see on ka ainuke info, mida väga paljud inimesed seal näevad ja kuulevad. Ega ilmaasjata ei keeratud sotsiaalmeediat Venemaal kinni, et lõigata inimesed Lääne uudistest ära.

Ärge kritiseerige, et miks see ja too suunamudija, et propageeri Ukraina sõda ja miks ta jagab toodet või postitab pilte reisidest. Ärge kritiseerige neid kes jagavad ja tõstavad teadlikkust, põhjendades, et teie olete väsinud sellest negatiivsusest, enne kui selle lause oma huultelt välja ütlete või kirjutate mõelge kaks korda järele, mida tunnevad inimesed seal sõja koldes, kes just loodavad, et võimalikult palju inimesi teaksid nende seisukorrast ja aitaksid. Lõpetage COVidi ja sõja võrdlemine see on kõige jaburama asi, mida ma üldse kuulnud olen “ nüüd kui sõda majas, siis COV kadunud ?!”. Ärge mõistke hukka venelasi, kes ei protesti sõja vastu, see ei tähenda, et nad sõda toetaks. Sõda ei õigusta vihkamist. 

Mis kõige olulisem on see, et palun-palun hoolitsege enda vaimse tervise eest, veetke aega oma kallite inimestega, kui tahate minna reisile minge, lihtsalt nautige – tehke asju mis teeb teid rõõmsaks. Kui sa oled positiivne, tõmbad ka positiivsust endale ligi. Olge koos inimestega, kes teeb teid õnnelikuks. Öelge inimestele välja, et nad meeldivad teile, et nad teevad teid õnnelikuks. Elu on liiga lühike, et karta või kahetseda. Kui sa ei proovi, siis sa ei saagi kunagi teada, mis oleks võinud olla või tulla. 

Ühesõnaga aidake nii palju kui saate ja seda tehes ärge unustage aidata ka iseennast. 

PUNANE RIST: Annetuse saab teha ka ülekandega: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitus Ukraina.

NÄHTAMATUD LOOMAD: Ülekande saab teha ka otse pangakontole: 
MTÜ Nähtamatud Loomad 
EE922200221066221071
Selgitus: Annetus Ukraina loomade toetuseks

PAGULASABI: Pangaülekandega: sobivas suuruses ülekande saab teha MTÜ Eesti Pagulasabi annetuskontole SEB pangas: EE791010220258852223

MTÜ Eestimaa Loomakaitse Liit: EE642200221073502589 selgitus Ukraina loomad

Kohad kus olen mina annetanud: 

Ma lihtsalt toonitan veelkord üle, et keegi valesti aru ei saaks, et minu tekst ei ole kallutatud kuidagi. Minu toetus läheb 100% Ukrainale, sest mul on väga palju lähedasi, kelle tuttavad elavad Ukrainas ja ma tean, mis seal toimub. Ma toetan nii palju kui võimalik, aga ma ei soovi kellegile surma, ka mitte nendele noortele  vene sõduritele, kes isegi ei tea mille eest nad võitlevad. Sõjas ei ole võitjaid, kõik kaotavad! Ma ei hakka seda siin välja kirjutama, aga üks inimene tõesti ei vääri siin maamuna peal eksisteerimist ja ma arvan, et me saame aru küll kes see on. 

One Comment

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga