Uncategorized

KAHE LAENU VÕRRA VAESEM

Tere mu hundikarja liikmed, 

Vabandan tuhat korda ette, et pole ammu ühtegi postitust teinud, aga pean kurbusega tõdema, et minu 8 kuud vana macbook andis otsad ja riigis kus hetkel viibin, ei ole apple sertifitseeritud poodi. 

Teisalt sain töö poolt asendus arvuti, mis on aastast 2000 ja klaviatuur on ainult ENG oma ja Eesti oma ei ole võimalik lisada, seega kirjutamiseks kasutan https://www.101languages.net/estonian/keyboard/ online klaviatuuri. First world problems 😀 Tunnen nagu oleks kivi ajas tagasi. Kuna hetkel on tööd nii palju, siis n.ö isiklikust arvutist ma puudust ei tunne kui ainult seda, et blogi kannatab selle all, aga voilaa leidsin ju lahenduse ja enam pole vabandusi. Kes on minu teekonda algusest peale jälginud teab, et kui palju vaeva ma nägin, et endale Macbook osta, seega ma usun, et mõistate minu nördimust.

Augustikuu lõpuga sain lahti oma köögilaenust, seega on jälle mida tähistada + whoop whoop! Oli küll hea tunne, et laen sai ära makstud, aga kui oled higi ja pisaratega 10 tuhat teeninud ja siis see ühe korraga kellegi teisele anda oli päris valus tunne, aga no ega see raha polnudki algusest peale minu oma. Sellepärast ma igasuguseid järelmakse ja laene ei salligi, no väga tore on laen  või asi kätte saada, aga ei ole ju nii tore, seda hiljem maksta. Igatahes, mis puutub rahalistesse vahenditesse siis olen nullis tagasi, aga kahe laenu võrra vaesem, mis on ainult positiivne. 

Hetkeseisuga olen kodust c.a 10 kuud eemal olnud ja ütleme nii, et rahalises mõttes on siin olemine väga suurt kasu toonud, aga selle võrra niiöelda eraelus on olnud suur seisak. Ütleme nii, et ega kõik päevad ei saagi vennad olla. Halvimatel päevadel kui mõtlen oma eraelu peale lohutan, et c.a aasta ära olemine (14kuud) muudab minu elu, vaid tuleviku osas lihtsamaks. 

Teisalt eks see aasta ära olemine on töö seisukohalt ka toonud natukene piiranguid. Paar päeva tagasi vestlesin osakonna juhiga, et mis mind siis kodumaal edasi ootab, sest siin täidan veidi teistsugusemaid ülesandeid, siis vastuseks sain, et kuna aastaga on teatud kvalifikatsioonid aegunud ja uued koolitused on vaja läbi käia, et jätkata samal kohal ja samal palgaga on hetkeseisuga võimatu. Fakt on see, et kui ma koju tulen, siis ma ei saa neid kohe ära teha, sest osad on vaja teha välismaal jne. Igatahes pikk jutt lühidalt, vähendatakse minu tavapalka nii kaua kuni oma koolitused saan tehtud, ehk siis tuleb päris valus kukkumine välismaa palgalt, Eesti palgale ja  siis veel vähem kui siia tulles.  

Selles suhtes, ega mul midagi kurta pole, eks pean mõistlikumalt planeerimine, sügisel on üks väljaminek veel tulemas, mis puutub tervisesse ja see on c.a 4000EUR. Kokkuvõttes olen siiski väga tänulik, et selline võimalus tuli ja sain oma kahest laenust lahti. 

Mis puutub investeeringutesse, siis suvekuud on olnud üsna tagasihoidlik, sest enamus raha läks laenu tagasimaksesse, aga eile ostsin 500EURi eest krüptot juurde. Jah ma tean, et olin üks nendest, kes ütles, et mina krüptosse ei investeeri, aga ma proovin olla avatud mõtlemisega ja pigem hajutada oma portfelli. Lisaks on mu praegused kolleegid (erinevatest riikidest) vägagi krüpto usku ja eks nad on mind natukene mõjutanud ka. Hetkel olen teinud plaani, et üle 5000EURi ei investeeri, et kui see summa kokku saab, siis jätan ootele. Küsimus on pigem selles, et kas jään BINANCE juurde või ostan läbi teise platvormi. Milliseid platforme teie kasutate? Kui ma oma esimese ostu tegin, siis ma ei pidanud teenustasu maksma, sest sai otse pangast ülekande teha. Eile kui hakkasin ülekannet tegema avastasin ,et polegi enam seda võimalust ja tuleb kaardilt otse kanda  ( 500EURi pealt maksin 9EUR teenutasu). Kes vähegi krüptost on huvitatud teab, et BINANCE-le esitati piirangud ja eks siit need teenustasud ka tulevad.

Igasugused küsimused ja ettepanekud teemade lahkamiseks on igati teretulnud. Luban, et lähipäevil teen teile kokkuvõtte ka oma investeeringutest tabelite näol, aga praeguseks tõmban otsad kokku, et postitust liiga pikaks ei veniks.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga