Uncategorized

Miinused liiguvad vaikselt plussi

Möödunud on nii mõnigi aeg ja peaks üle vaatama, mis siis aktsia turul on toimunud. Ma pean ütlema, et ma olen väga õnnelik, et minu suurim miinus, milleks oli – 2000EUR on vaikselt tiksunud pluss 464EUR. See ei tähenda, et kõik minu aktsiad on plussis, kõige suurem miinus on ikka -800, aga kasum teiste aktsiate pealt on selle summa plussi viinud. 

Lisaks müüsin oma esimesed aktsiad ära ja selleks oli LHV, miks? Vastus on lihtne kasum oli c.a 256 EUR ja nad ei maksa nii palju dividende kui nt MERKO. Hetkel teen veel uurimistööd kuhu selle vaba raha panen, milleks on nüüd 850 euri müügist saadud + Merko dividendid 78 EUR. Selles suhtes ma ei tee LHV aktsiat maha ja võib-olla ükspäev kahetsen seda otsust, aga hetkel ma kaotajaks nagunii ei jää, sest müüsin maha kasumiga.

Kui EfTEN Real Estate fondi ostsin, siis ma märkasin ära 30 osakut, aga sain ainult 9, kui aus olla siis ma isegi ei tea miks nii, aga võib-olla vaba raha eest ostan sinna osakuid. Kui ma nüüd õigesti aru sain, siis fond maksab 0,66 senti dividende osaku pealt. 

Vaatame siis portfelli üle:

Igatahes ma olen enam kui kindel, et minu USA miinuste aktsiad lähevad ka varsti plussi. Kui aus olla eks ma hoian pidevalt silma peal, mida võiks osta jne, aga hetkel on tööl olnud nii kiire ja pole olnud aega süveneda. Lisaks hetkel proovin mõned kuud mitte investeerida, et koguda oma köögilaenu + tellisin just eritellimusega paar mööblieset oma korterisse, et see arve tuleb ka maksta ( vannitoa mööbel, esikukapp ja köögisaar). Endiselt proovin oma strateegiat muuta ja keskenduda vähemalt 50-70% oma portfellist dividendiaktsiatesse.

Nende suurte miinuste ajal küsiti minult päris palju, et kas sa ei karda, et sa ei saa seda raha tagasi? Kuidas sa nii rahulik oled? Kui mina oleks sinu asemel, siis ma ilmselt oleks küll mõned aktsaid ruttu maha müünud, et nüüd oled ju veel suuremas miinuses. Kui ma oleksin seda teinud, siis PRAEGU ma oleks kahjumis. Seega ma ei väsi kordamast investeerimine nõuab kannatust ja iga miinuse korral ei tasu paanitseda.

2 kommentaari

 • Kaisa

  Hei! Tubli oled. Küll need punased roheliseks muutuvad.
  Eftenit ei antud nii palju, sest märgiti tublisti üle ja siis jagati uutele tahtjatele proportsionaalselt. Ma sain ka ainult mõned ja see viis kahjuks tehingu kulukuse üles, sest märkimistasu jäi ju ikka samaks – 3 euri. Mõtlen ise ka, et kas osta juurde, 22 euro juures liigub hind ja tundub mulle kallis 🙂 Samas oma 5 osakuga on ka natuke naljakas investorit mängida 😀

  • Investeerivhunt

   Hei Kaisa,

   Suured t2nud kommentaari eest. Sorri, hetkel viibin v2lismaal ja macbook andis otsad, seega ajutine arvuti t2pit2hti ei armasta.
   Ait2h selgituse eest, ma ise olen natuke sinna juurde ostnud, myysin lhv kasumiga maha ja panin raha sinna. Hetkel v6in 6elda, et vb polnud k6ige m6istlikum tegu, set LHV t6usis veel 15 eurot, aga eks algajana 6pingi vigadest 🙂

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga