Uncategorized

KUS ME PRAEGU OLEME?

Teate vahepeal on küll selline tunne,et kirjutan tühja ja tegelikult kedagi ei huvitagi, mida ma siin targutan, aga viimasel ajal olen saanud päris mitu kirja küsimustega, et miks ma ei pääse leheküljele ligi või, et millal tuleb uus postitus. Alati kui ma selliseid kirju näen, siis kisub küll natukene silma märjaks nii,et aitäh Teile. 

Aga miks leheküljele ligi ei saanud oli seepärast, et mingi salapärane plugin oli aktiveerinud ja blokeerinud ligipääsu lehele – all good now.

AUTOLAEN on makstud! Üks suur koorem on kaelast ära. Ma loodan, et nüüd kui autolaen on makstud ja liising välja ostetud, siis ei hakka must miljon asja juhtuma. Tegelikult olen oma keskklassi autoga väga rahul, sai ostetud uuena ja ootab mind ilusti kodus praegu. Üks SUUR EESMÄRK saavutatud!!!

Mida ma tahan öelda, et ma tunnen ennast veidi halvasti, sest ma alustasin küll nullist, aga nüüd välismaal töötades on mul võimalik rohkem raha teenida, seega ka rohkem investeerida. Natukene paneb mind halvasti tundma nende ees, kes mulle on kirjutanud, nii hea on lugeda kellegi postitust, kes ei teeni 2000-3500 EUR kuus.  Ma pean tunnistama, et täpselt nii palju ma hetkel kuus teenin, aga kui ma koju tagasi tulen, siis olen endiselt oma 1500 EURi peal tagasi. Kui aus olla, siis ma olen küll väga tänulik sellise võimaluse üle, aga ma ei ole kodus saanud käia ja ilmselt järgnevad 3-4 kuud ka ei saa, et vaimselt on see ikka väga raske, aga ma lohutan, et see kõik on parema tuleviku nimel, sest ma tahan olla ise täiesti iseseisev ja vaba kõikidest kohustustest ja mitte kunagi mitte kellestki sõltuda ( kui aus olla, ega alates oma täiskasvanu elust ma ei olegi mitte kunagi kellestki sõltunud, suured tänud emale, kes mind nii kavastas). 

Ma olen säästnud peaaegu kõik oma teenitava palga ja ei luba endale emotsioonioste jne. Väljas söömas ei käi, toitu koju ei telli  ja toidule mõttetult raha ei raiska. Oot ma pean parandama, säästnud ma ei ole pea midagi, sest ma maksin oma autolaenu ära ja kõik ülejäänud olen investeerinud. Järgmiseks eesmärgiks on KÖÖGILAEN!  

Minu portfell:

Ja minu suured MIINUSED…

Nagu näete on numbrid suhteliselt miinustes, aga mind see ei morjenda, ega hirmuta. Praegu on turg all ja eks kevad tuleb ikka peale talve ja küll need numbrid ka plussi lähevad. Lisaks olen tekitanud ka endale WATCHLIST-i, sellest juba järgmises postituses. Lisaks kavatsen ka oma strateegiat muuta ja võtta ette dividende maksvad firmad, sest 10a eesmärk on ikka tekitada endale igakuine sissetulek. 

Miks just sellised USA aktsiad? Eelnevalt olen  oma eelmistes postitustes kirjutanud. XPENG oli riski aktsia, aga ma ikka usun sellesse, kahjuks ostin seda enne kui turg kukkus, müüa ei kavatse. SUNPOWER ja HYDROFARM – rohelised aktsiad, minu jaoks sellised 5.a perspektiiviga aktsiad. ALIBABA oli hiljutine ost ja kuulasin palju podcaste ja youtube videosid ja otsustasin proovida, kui tõuseb taas 270-300 peale, siis müün. 

PS!!!!! Kõik minu investeeringud on minu enda vastutus, ei soovita teil minu järgi osta, tehke ise ennem uurimistöö ja kuulake oma sisetunnet. Lubasin teile jagada oma teekonda ja kindlasti teen ka vigu, seega keeldun võtma kellegi teise eest vastutust!!! 

Miks ma seda taaskord üle mainin on sellepärast, et päris mitu tuttavat on minu käest küsinud, et kuhu sa oled investeerinud ja siis on teinud seda minu järgi ja hetkel on samamoodi miinuses ja siis, et noh ei olnud ju nii hea tehing. Kulla-kallikesed üleöö rikkaks ei saa ja investeerimine on pikaajaline protsess, turg kõigub üles-alla, mina ostan ainult neid aktsiad millesse ma ise usun ja muidugi kuulan ka rikkamate ja targemate arvamusi ( podcaste, raamatud, youtube). Need aktsiad mis on täna miinuses võib-olla on 5.aasta pärast 3-4x, aga tulevikku meist keegi ette ennustada ei saa, vähemalt mitte aktsiate näol.

One Comment

 • Harry Lockett

  Excellent post. I was
  checking constantly this blog and I
  am impressed! Very useful info particularly
  the final phase :
  ) I deal with such info much.
  I was seeking this certain info for a long time.
  Thanks and best of luck.

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga