Uncategorized

Minu talvine ostukorv

Blogis on päris pikalt vaikus olnud, nagu tuul puhuks läbi tühja koridori. Teate küll elus peab kõik tasakaalus olema ja kui seda tasakaalu pole, siis tuleb see kuskilt mujalt. Kui te minu viimaseid postitusi olete lugenud, siis viimased kuud on kõike olnud hästi palju – ja aega enda jaoks pole praktiliselt üldse olnud. Ei tea kuidas teiega on, aga minul on VAJA ja ma väga hindan neid päevi, kus ma ei pea mitte kui midagi tegema ja ma saan lihtsalt kas lugeda raamatut või vedeleda diivanil. Ja kui aus olla, ega ma siis ei mäletagi millal ma viimati sain lihtsalt olla, et peas ei keerleks mõtted, et essee on vaja kirjutada, eksamiks on vaja õppida, projekt on vaja kirjutada jne. 

Ja kui Sina ise aega ei tee endale, siis tehakse seda sinu eest..ja nii ma siis jäingi haigeks. Ja mitte selline kerge külmetus, vaid selline, et sa oledki voodis pikali ja midagi muud ei suuda teha, kaasa arvatud söömine. Ei mäletagi millal ma viimati nii haige olin. Tänaseks olen enam-vähem terve, aga jällegi hea meeldetuletus endale. Üks kord ikka see orav ratta pealt maha lendab.

Mis siis investeerimise valdkonnas on toimunud viimased kaks kuud?

Aktsia
Müük: BioArcticOst: 1000EUR Müük:3200EUR
Latvijas Gaze 500€
Baltic Horizon Fund600€
The Walt Disney1100€
III pensoni sammasPeaaegu max
Yum ChinaLimiidiga order sisse antud 1006€

Eelmine aasta sai soodsalt ostetud Rootsi ravimi firmat ja üllataval kombel kui üks päev avasin oma konto ( jah ma ei vaata seda iga päev) oli 200+% kasumis. Jah neile, kes paanitsevad oma miinuste üle, siis ka see sama firma oli minul vahepeal miinuses ja siis boom. Olen oma strateegiat jaotanud nii, et 3-4 aktsiat minu portfellis on “ riski” aktsiad ja kui need mulle toovad % kasumit, siis müün maha ja ostan asemele midagi vähem riskantsemat. Esialgu oli plaan maha müüa nii öelda selle summa raames, mida ma ise sinna sisse panin, aga kogemata läks kaks orderit sisse ja kõik sai maha müüdud. No pole hullu.

Ja ei, ma ei võtnud seda raha välja ja ei läinud poodi shoppama, vaid shoppasin selle raames hoopis aktsiaturul. Soetatud sai Latvijas Gaze ja Baltic Horizoni, ostsin mõlemat esmakordselt, et suurenda oma  dividendiaktsiate osakaalu. 

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga