Uncategorized

Minu talvine ostukorv

Blogis on päris pikalt vaikus olnud, nagu tuul puhuks läbi tühja koridori. Teate küll elus peab kõik tasakaalus olema ja kui seda tasakaalu pole, siis tuleb see kuskilt mujalt. Kui te minu viimaseid postitusi olete lugenud, siis viimased kuud on kõike olnud hästi palju – ja aega enda jaoks pole praktiliselt üldse olnud. Ei tea kuidas teiega on, aga minul on VAJA ja ma väga hindan neid päevi, kus ma ei pea mitte kui midagi tegema ja ma saan lihtsalt kas lugeda raamatut või vedeleda diivanil. Ja kui aus olla, ega ma siis ei mäletagi millal ma viimati sain lihtsalt olla, et peas ei keerleks mõtted, et essee on vaja kirjutada, eksamiks on vaja õppida, projekt on vaja kirjutada jne. 

Ja kui Sina ise aega ei tee endale, siis tehakse seda sinu eest..ja nii ma siis jäingi haigeks. Ja mitte selline kerge külmetus, vaid selline, et sa oledki voodis pikali ja midagi muud ei suuda teha, kaasa arvatud söömine. Ei mäletagi millal ma viimati nii haige olin. Tänaseks olen enam-vähem terve, aga jällegi hea meeldetuletus endale. Üks kord ikka see orav ratta pealt maha lendab.

Mis siis investeerimise valdkonnas on toimunud viimased kaks kuud?

Aktsia
Müük: BioArcticOst: 1000EUR Müük:3200EUR
Latvijas Gaze 500€
Baltic Horizon Fund600€
The Walt Disney1100€
III pensoni sammasPeaaegu max
Yum ChinaLimiidiga order sisse antud 1006€

Eelmine aasta sai soodsalt ostetud Rootsi ravimi firmat ja üllataval kombel kui üks päev avasin oma konto ( jah ma ei vaata seda iga päev) oli 200+% kasumis. Jah neile, kes paanitsevad oma miinuste üle, siis ka see sama firma oli minul vahepeal miinuses ja siis boom. Olen oma strateegiat jaotanud nii, et 3-4 aktsiat minu portfellis on “ riski” aktsiad ja kui need mulle toovad % kasumit, siis müün maha ja ostan asemele midagi vähem riskantsemat. Esialgu oli plaan maha müüa nii öelda selle summa raames, mida ma ise sinna sisse panin, aga kogemata läks kaks orderit sisse ja kõik sai maha müüdud. No pole hullu.

Ja ei, ma ei võtnud seda raha välja ja ei läinud poodi shoppama, vaid shoppasin selle raames hoopis aktsiaturul. Soetatud sai Latvijas Gaze ja Baltic Horizoni, ostsin mõlemat esmakordselt, et suurenda oma  dividendiaktsiate osakaalu. 

Latvijas Gāze on üle 20 aasta Nasdaqi börsil noteeritud aktsiaselts, mida tuntakse kui suurte kogemustega partnerit ning mis pakub Balti ja Soome turu maagaasitarbijatele kindlat tarnet ja lahendusi vastavalt individuaalsetele ärivajadustele.
Dividendi väljamakse 12.07.2022 0,37593985 EUR osaku kohta.

Baltic Horizoni fond on reguleeritud kinnine lepinguline investeerimisfond, mis registreeriti Eestis 23.mail 2016. Dividendi maksmise aeg 22.02.2022   0.019 EUR per share 

Lisaks ostsin The Walt Disney ( jah ma olen juba täiskasvanu, aga mulle ikka meeldivad disney filmid:D). Kes siis ei tea:

Walt Disney Company (lühendatult Disney) on USA päritolu meedia konglomeraat. Ettevõte on tuntud multifilmide ja mängude arendajana. Ettevõtte asutasid 1923. aastal vennad Walt ja Roy Disney. Walt Disney Company aktsiad on noteeritud New Yorgi börsil (aktsia tähis DIS). Aktsia hind on nii Dow Jonesi tööstuskeskmise kui ka SP500 indeksi komponent.

2019 aastal Disney veel maksis dividende, aga hetkel enam mitte. Ise on nad antud olukorda kommenteerinud nii: “Pikemas perspektiivis eeldame, et dividendid jäävad meie kapitali jaotamise strateegia osaks.” Siiski ei eelda see makse taaskäivitamist enne, kui “naaseme normaliseeritud keskkonda”.

Mina usun aktsia turuhinna tõusu ja ka seda, et kui majanduslik olukord hakkab stabiliseeruma, siis taastavad ka dividendimaksed. 

III sambast ma usun, et ma ei pea pikalt rääkima, et alustavale investorile kõige suurema tootlusega fond. Fondi on võimalik panna 15% aastasest brutosissetulekust, saades 20% tulumaksu tagasi. Eelmine aasta sain tagasi c.a 700-800eurot, mille eest ostsin oma protfelli  balti aktsiaid.

Yum China Holdings, Inc. on Hiina kiirtoidurestoranide ettevõte, mis asub Hiinas Shanghais. 9,5 miljardi USA dollari suuruse tuluga ja 10 600 restoraniga kogu maailmas on see üks suurimaid restorani ettevõtteid. Hetkel mul veel neid osakuid ei ole, sest order on pandud sisse odavama hinnaga kui see hetkel turul müügil on. Maksavad dividende 0,48eur osaku pealt.  

Suure tõenäosusega olid need minu selle aasta viimased ostud ja uuel aastal uue hooga!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga