Uncategorized

MOTIVATSIOONI PUUDUS

Hei hei,

Tegin instagramis väikse Q&A ja sealt jäi silma, et mitu inimest küsisid, et mis teha siis kui on motivatsiooni puudus ja seejärel igaks juhuks küsisin jälgijatelt, kas soovite et kirjutan postituse sellel teemal ja ülekaalukalt vastati JAH, millel üle on mul ainult heameel.

Ja kui aus olla, siis pole parimat aega selle postituse kirjutamiseks kui praegu, sest viimasel ajal olen tundnud motivatsiooni puudust.

Miks motivatsiooni puudus? Ma väga detailidesse oma eraeluga ei taha minna, aga juhtus midagi mis viis mind rivist välja. Ja kui ma olen kurb, siis üldiselt mulle meeldib lihtsalt olla omaette ja mitte midagi teha. Eks ma olen see klassikaline õhulosside ehitaja oma peas ja kui need kokku kukkuvad, siis tavaliselt kukun ka mina. Seekord ma lubasin endale, et enam nii ei saa, ükskord ma pean ju oma vigadest õppima. Kuidas siis leidsin motivatsiooni edasi minna, ilma endasse tõmbumata?

Arusaam. Sinu õnn ja heaolu ei sõltu mitte kelleski teisest. Näiteks, kui suhted lõppevad, siis ikka on raske mõelda, et nüüd pean edasi minema üksi või vähemalt sellel hetkel tundub, et see teine inimene oli Sinu õnn. Kindlasti ta oli osake, aga Sina ise oled see, kes otsustab kuidas edasi. Valik on ju kokkuvõttes sinu teha, kas sa nutad voodis patja või tõused ülesse oled produktiivne ja korrutad endale, et ükspäev see valu on mööduv. Kes tahab meditatsiooni või affirmatsiooni soovitusi youtube-ist võib mulle kirjutada instagrami DM või e-maili peale, saadan teile linke. Lihtne on öelda, aga ma ju tean nii palju enda kogemusest, et kõik rasked ajad saavad kord läbi, suvi tuleb ikka pärast talve.

Miks? Mis on sinu WHY?Mis paneb sind tegutsema Sinu püstitatud eesmärgi nimel? Mida Sa tahad saavutada, mis on see lõpptulemus? See WHY peab olema nii tugev, et ükskõik mis ka ei juhtuks, sa ei taha alla anda. Ja täpselt sellel põhjusel ma avasin oma arvuti ja töötasin edasi, avasin raamatu ja lugesin edasi ja võtsin lahti oma aktsiate analüüsid ja õppisin edasi. Kindlasti mitte nii tempokalt kui varem, aga vähemalt iga päev natukene.

Meditatsioon. Ma arvan, et inimesed alahindavad selle võimekust. Rasketel aegadel ma mediteerin või kuulan affirmatsioone vähemalt 2x päevas, tavaliselt 1x päevas. Ma ei ole meditatsiooni guru ja ma ei oska seda väga hästi teha, aga youtube aitab. Keskmiselt valin c.a 7-15 min meditatsioonid.

Hommikurutiin. Kui sa tunned, et kaotad kontrolli asjade üle, siis on hea teha, midagi mille üle on sul kontroll. Minu puhul on see hommikurutiin. Ma ärkan 6-7, teen 20-30 min trenni, külm dušš, meditatsioon, kohv ja loen raamatut. See on nii oluline, et sa alustad oma hommikut positiivsel noodil. Isegi kõige raskemal ajal on see mind pannud palju paremini tundma.

Mina iga hommik, aga ikka ajan ennast välja jooksma

Raamatud. Kui sul puudub igasugune motivatsioon, siis sa ei saa sundida ennast lugema raskeid raamatuid, vaid sa pead valima midagi, mis paneb sind hästi tundma. Sellistel perioodidel soovitan rohkem vaimseid raamatuid nagu nt,  Good Vibes , good life (Vex King), Hingest Aus (Kaidi Laur), Transurfing reaalsuse juhtimine (Vadim Zeland), Imede hommik (Hal Efrod) – Olen kõik läbi lugenud, v.a transurfing, see on poole peal, aga soovitan soojalt.

Ümbritse ennast sõprade ja perega. Rasketel aegadel on alati toeks sinu lähedased. Ma olen õnnistatud sellega, et mul on väga palju häid sõpru, keda ma absoluutselt hindan ja jumaldan, aga täiesti oleneb olukorrast ja need inimesed vahelduvad, keda ma sellel perioodil hoian enda lähedal. Tavaliselt on minu jaoks sellel raskel perioodil kuskil 1-2 inimest, kelle lähedust ja abi ma hindan kõige rohkem. Pigem on nad hästi positiivsed inimesed, kes motiveerivad mind edasi minema. Üks asi mis ma tahan veel mainida, et rasketel perioodidel ära ümbritse ennast inimestega, kes vajavad Sinu tuge, proovi vältida igasugust negatiivsust. See ei tähenda, et sa oled halb sõber või halb pereliige, see tähendab seda, et sa oled enda jaoks nr 1 ja sul on vaja eelkõige esimesena tegeleda iseendaga ja siis aidata teisi.  

Tee Sporti. Väga raske on ennast sundida sportima kui sul puudub motivatsioon, aga me kõike teame kui hea on olla kui trenn on tehtud. Sellistel rasketel perioodidel mulle ei meeldi minna jõusaali või teha pikka trenni, aga 20-30 min päevas kerge jooks ja plangu harjutused annavad nii palju enesetundele juurde.

Minu platvormid (blogi, insta).  Aeg-ajalt ma ikka mõtlen, et kas on ikka mõtet blogi ja instagrami pidada, kas inimesed ikka viitsivad kuulata, mis mul öelda on ja kas ma ikka aitan neid nii nagu ma tahan jne. Kui mul tekitavad sellised küsimused enda peas, siis on alati keegi armas inimene, kes kirjutab mulle tagasiside ja see on lihtsalt nii motiveeriv. Tegelikult on tõde ka selles, et kui ma kirjutan, siis ma sellega aitan ka iseennast. Ja kui aus olla, siis ma sisimas tunnen, et see on midagi mida ma tahan teha, aidata teisi ja seoses sellega on mul ka lähiaastateks palju ideid, mis aitavad mul rasketel aegadel edasi minna, sest ma väga tahan neid saavutada, see on minu WHY.

Ära ole liiga karm enda vastu. Selles pole mitte midagi halba kui mõni päev tahad lihtsalt filme vaadata ja lihtsalt olla, meil kõigil on vaja sellist aega. Kuna mul on nii palju ideid ja plaane, mida ma tahan teostada, siis ma tunnen natuke süümepiinasid kui ma ei ole produktiivne, aga samas ma tean, et sellist * vaatan filme terve päev* on vaja.

Ma siiralt loodan, et teist vähemalt keegi sai natukenegi ideid kuidas tulla motivatsiooni kriisist välja. Kõige tähtsam on see, et teil peab olema see tahe ja samm-sammu hakkavad asjad paremuse poole liikuma.
Sa oled tubli, sa oled tugev ja sa oled piisav!

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga