Uncategorized

ÜLEMÕTLEMINE

Väga tore oli saada Teie käest tagasisidet, et teid huvitavad ka teemad, mis puudutavad vaimset mõttelaadi, sest kui aus olla, siis mulle väga meeldib sellel teemal kirjutada ja mis saab veel parem olla kui teadmine, et ma ei kirjuta lauasahtlisse.

Kui te olete lugenud minu kirjeldust, siis ma ka teile kohe alguses ütlesin, et minu spirituaalne loom on hunt ja mind väga huvitab vaimne ja spirituaalne maailm. -Usun, et meil kõigil on spirituaalne loom, ( no judgement, mind köidab ka vaimne ja spirituaalne teema) –

Tänane teema on ülemõtlemine.

Enda puhul ma võin öelda, et ma olin (vähem olen) väga suur ülemõtleja ja see rikkus mu üle väga suurel määral. Korduvad näited: näiteks kui ülemus kutsus mind oma kabinetti, enne seda ma suutsin oma peas välja mõelda 10 miljon põhjust, mida ma olin valesti teinud, et miks ta tahab minuga rääkida. Ma suudan ennast nii pabinasse ja närvi ajada, et raske on hingata ja lõpp kokkuvõtteks ta näiteks tahtis kiita hea töö eest. Pärast kabinetist tagasi jalutades mõtlen, et no milleks oli vaja seda emotsioonide virr-varri läbi elada. Antud juhul ma ju ei tundnud rõõmu, et mind tunnustati, vaid lihtsalt kergendust, et ma ei teinud midagi valesti, sellise suhtumisega ma ainult kahjustan ainult iseennast.

Tihitipeale kui keegi on mulle öelnud midagi halvasti või midagi nähvavat, siis jällegi ma mõtlen sada miljon põhjust, miks ta mulle nii ütles või mis ma tegin valesti jne.

ARMUKADEDUS, no on veits piinlik rääkida sellest, aga ma olen lubanud algusest peale teiega aus olla. Ülemõtlemine ja armukadedus kokku panna, siis ei ole midagi head sellest loota. Uskuge mind, ma olen nii mõnegi suhte nii ära rikkunud. Oma eelnevates suhetes väga tihti kui mu elukaaslane ei helistanud, siis kui lubas või kui tuli hiljem koju, siis ma suutsin oma peas jälle mitu stsenaariumit kirjutada ja ennast vihale ajada. Reaalus oli see, et jäi oma kodus diivanil magama või väljas olles sai aku tühjaks. Ma juba tean, et kindlasti on neid, kes minu blogi loevad ja mõtlevad, et no äkki valetas või et on reaalselt hiljem välja tulnud, et pettis jne. Muidugi, olukorrad on erinevaid, aga ma suudan ise ka hiljem analüüsida, mis on see päris sisetunne ja mis on see ajupool, mis tegeleb ülemõtlemisega, väga tihti on paraku see kaldunud ülemõtlemise suunal. Ja kui palju teist on näinud unes, et teie elukaaslane teid pettis ja siis järgmine päev pahane olnud? Jälle ülemõtlemine, et äkki mu sisetunne tahtis mulle midagi öelda vms.  Igatahes armukadedus on teema, mida võin ka pikalt lahata, aga hetkel ei ole see antud blogi teema.

Ma tunnistan täiesti ausalt, et mul on väga raske kedagi usaldada, sest esimene suhe mis mul oli kui ma olin 17.aastane mind peteti ja eks see on jätnud oma märgi külge, pluss ma näen väga tihti kuidas mu kolleegid ja sõbrad petavad oma kaaslasi ja see ei tee olukorda minu jaoks lihtsamaks. Sellegipoolest ma tunnistan oma probleemi ja ei süüdista selles kedagi teist (vähemalt proovin mitte) ja teen selle nimel tööd.

Enough about this…

Mis siis kui ma ütlen teile, et kui Te satute ülemõtlema, siis te kukute aina sügavamale auku ja teile saadetakse erinevaid olukordi ette mis seda olukorda aina süvendab. Negatiivne energiaväli teie ümber aina rohkem saab sellest indu ja toitub teie negatiivsusest ja ain

a negatiivsemaks muutute teie ise. Ilma asjata ju ei öelda, et kui midagi halba juhtub, siis tuleb ikka kõik korraga. Kui te ei vaata peeglisse ja süüdistate kõiki teise teie ümber, ega siis polegi imestada, et miks üks halb asi juhtub teise järgi.

Sama kehtib ka investeerimise kohta kui te nii kardate oma raha kaotada olete juba ümber lülitanud ennast negatiivsele sagedusele, aktsia kukub ja te satute paanikasse ja müüte kahjumiga maha, sest nii suur hirm on ju kõigest ilma jääda. Üks hetk te avastate, et te pigem kaotate investeerimisega raha kui teenite, sest kui midagi ostate läheb see aktsia miinusesse ja jälle protsess kordub. Teie jälle toodate negatiivset energiat, energiaväli toitub ja aina rohkem viskab ta teile sellised olukordi ette, et te rohkem reageeriks ja rohkem “toidaks”. Selle asemel proovi ennast ümber lülitada positiivsele sagedusele okei aktsia kukkus, aga ta tõuseb taas ma ei karda ja ei kahtle ja siis üks hetk avastate, et nii ongi.

Järgnevalt räägin Teile kolmest praktikatest, mida ise olen hakanud hiljuti kasutama ja ausalt see töötab. Ärge nüüd lootke, et kohe 100% nii ongi, oo ei ega mul on ka raske, aga ma olen tähele pannud, et mida rohkem ma praktiseerin, seda rohkem see töötab. Ja nagu ikka kõikide vaimsete teemade puhul kui sa ise siiralt ei taha muutuda ja pole valmis selle nimel tööd tegema, ega siis midagi niisama taevast alla ei kuku.

1.       Negatiivsed inimesed. Kui keegi ütleb mulle midagi negatiivset, siis selle asemel, et kohe reageerida ma võtan aega, et analüüsida. Olgem ausad kui su elus on kõik hästi ja sa oled õnnelik, ega sa ei lähe teisele inimesele midagi halvasti ütlema. Seejärel ma mõtlen, et okei ju siis tal ei ole kõik hästi, aga minul on ja ma ei lase tema negatiivsusel ennast mõjutada, aga soovin sisimas, et ta suudab oma probleemid lahendada. Sisimas ma soovin talle head ja vabastan ennast süütundest ja mõtetest, et mida mina tegin valesti.

2.       Energia vampiirid ja kõrvale astuja tehnika. Energia meie ümber ei kao kuskile, ehk me oleme ümbritsetud negatiivsetest ja positiivsetest energiaväljadest ja mõlemad vajad „ toitu „ eksisteerimiseks. Kui sa oled vihane, kade, kuri, armukade, pahane vms siis negatiivne energiaväli toitub sinu emotsioonidest ja saadab sinu teele olukordi, et sa rohkem reageeriksid ja talle rohkem “toitu” toodaks. Seepärast juhtuvadki paljud halvad asjad korraga. Ma tean, et see kõlab veits crazylt, aga kuula ära. Kas olete vahel tundnud, et mõni inimene mõjub teile lihtsalt nii väsitavalt, võtab kogu Teie energia ära? Jah, energia õgijaid eksisteerib ka inimeste näol ja enamjaolt on nad kas negatiivsed inimesed, kes on ennast sinna negatiivsusesse ära kaotanud ja toituvad siis teiste inimeste energiast või inimesed, kes toituvad sinu positiivsest energiast, et ise olla positiivne. Kui eelnev tüüp tundub koguaeg olevat negatiivne, siis selline tüüp ise on koguaeg positiivne ja elurõõmus, sest röövib kogu positiivsuse teistelt ja ise elab õnnes. Ärge nüüd hakake neid inimesi süüdistama, ega nemad ei tee seda meelega, neile on lihtsalt antud alateadvuses ülesanne energiaväljasid toita. Kuidas siis ellu jääda? Kui sa tunned negatiivset emotsiooni, astu lihtsalt kõrvale ja ole kõrvaltvaataja ja mõtle, et kas see olukord tõesti on väärt sellist energia kulu?

NÄIDE. Ärkate hommikul ülesse – väljas on pime, sombune ja külm. Teie esimene mõtet on, et öäaaak kui vastik ilma on, et ma ei taha välja minna, tuju on paha ja üldse miks ma pean sellises kliimas elama ja siis Te imestate, et miks teie terve päev on halb ja te näete igas pisiasjas midagi halba. Selle asemel kui tunned neid mõtteid oma peas, astu kõrvale ja mõtle, et kas ilma kritiseerimine on tõesti väärt seda, et ma tunnen ennast terve päev halvasti? Ei ole ju. Hops juba positiivne mõte peas, seejärel tee midagi mis teeb su tuju paremaks, alusta oma hommikut positiivselt ja sa näed, et see ilm, ei mõjuta sinu päeva negatiivselt. Sa lükkasid selle negatiivse energiavälja endast eemale ja hoopiski tõmbasid ligi positiivset energiat ja sa üllatud kui palju pisikesi ja toredaid asju võib ühes külmas ja sombuses päevas juhtuda.

Mida mina olen õppinud? Hetkel on minu tiimis c.a 15 inimest ja mina olen n.ö team leader. Üllatava kombel kui sa töötad rahvusvahelises keskkonnas mõistad sa väga kiirelt kuidas inimesed saavad samadest asjadest väga erinevalt aru ja siis tulevad mängu inimeste omavahelised suhted ja kultuurilised erinevused jms. Alati on tiimis X inimesed, kes pole kunagi millegigi rahul, ainult kiruvad ja ei viitsi ise midagi teha. Need X inimesed ajasid mind ükshetk nii närvi, et ma tundsin ise, et ma ei suuda neid enam neutraalselt võtta. Iga asi mille üle nad kaeblesid ma võtsin nii isiklikult ja minu suhtumine neisse hakkas muutuma. Piisas ainult sellest, et nad vaatasid minu poole ja ma juba tundsin kuidas ma ärritusin. Kes veel ei tea, siis hea juhi omadus on see, et sa pead igas olukorras jääma neutraalseks ja ma tundsin üks hetk et ma ei suuda olla enam neutraalne ja pean midagi muutma. Seejärel ma hakkasin rakendama kõrvale astuja tehnikat. X inimene tuli jälle kiruma, selle asemel et kohe reageerida ma võtsin aega, kuulasin ära, astusin kõrvale ( küsisin endalt, et kas see on tõesti väärt minu energiat ja emotsioone, ei ole. Okei) seejärel tuli lahendus nagu selgest taevast. Mina jäin rahulikuks ja seejärel see X inimene pakkus ISE lahenduse välja või tegi ülesande ise ära . Jah, igakord ma ei suuda seda kontrollida, aga selline tehnika parandas minu suhet nende X inimestega, ükshetk nad ei kirunud enam nii palju ja pigem hoopiski otsisid minu poolehoidu ja tahtsid olla abivalmid. It worked!

3.       Mõistus genereerib. Ma ei tea kuidas teiega on, aga minu mõistusele meeldib genereerida stsenaariume, mida ei eksisteeri nii inimeste kui ka olukordade kohta. Samamoodi ma põhjendan seda negatiivse energiaväljaga, et neid asju söödetakse minu mõistusele, et ma negatiivselt reageeriks. Kuidas siis toimida? Kui mõistus hakkab genereerima negatiivseid stsenaariume inimese kohta, ma automaatselt üritan mõelda positiivsele mälestusele ja siis see ärritav tunne kaob päris kiiresti ära.

Näiteks hakkasite kellegagi deitima, olete mõned korrad juba väljas käinud ja tunned ennast väga hästi. Sinu kaaslane helistab sulle ja ütleb, et sattus oma exi-ga kokku ja oli tore vestlus KUI sinu mõistus hakkab sulle kohe ette söötma stsenaariume, et äkki nüüd hakkavad tihedamini suhtlema, millest nad rääkisid, kas juhtus midagi enamat jne, siis mõtle hoopis selle peal kui tore oli teil viimane kord koos olla, kuidas te naersite ja kui palju te üksteisele meeldite, jällegi negatiivne energiaväli pöörab teile selja ja kõik on hästi. Reaalsuses sinu kaaslane jooksis oma ex-iga poes kokku, vahetasid paar sõna juttu– positiivne emotsioon, keegi kellegi peale viha ei pea ja rohkem tema isegi oma ex-i peale ei mõtle, austusest sinu vastu ta tahtis sulle seda öelda, sest jumala eest kui see hiljem välja tuleb, et ta vestles ja sulle seda ei öelnud, siis sinu ajupool genereerib miljon stsenaariumi, et MIKS. Kui sa ei suuda oma ülemõtlemist kontrollida, siis ilmselgelt sellest midagi head ei tule ja väga kiiresti võid sa midagi väga ilusat ära rikkuda.

Ma tean, et keegi siin juba mõtleb, et kui sa ei suuda usaldada no siis pole mõtet, ilma usalduseta pole suhet.Jällegi ma võin sellest pikalt rääkida, sest see ei ole nii must ja valge. Tihtipeale miks me ei suuda oma kaaslast usaldada ei tulene mitte Temast, vaid hoopiski milleski muust, mida oleme oma minevikus kogenenud. 

Väga lihtne näide, ema ja isa lahutasid, tihti tekivad lastele sellest traumad, mis neid tulevikus mõjutavad. Näiteks tüdruk, kes tunnistas oma vanemate keerulist lahkuminekut, leiab endale täiskasvanuna partneri, (mees kes kohtleb teda väga hästi) aga ta ei suuda teda usaldada, see ei tähenda, et  mees teeb midagi valesti, tal on lihtsalt trauma minevikust ja hirm, et kuna tema vanemate abielu purunes, et miks siis tema oma peaks minema paremini. Mõni inimene suudab tuvastada, et selles seisneb tema usaldamatuse põhjus, teine aga küsib endalt terve elu, et miks ma ei suuda kedagi usaldada, ise põhjust leidmata.  Siin kohal ma ütlen jälle, et kui sa tahad muuta ja olla parem, siis selleks on tänapäeval igasuguseid vahendeid – psühholoogid, raamatud, loengud jne.  

– KÕIK ALGAB SINUST ENDAST-

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga