Uncategorized

SEPTEMBRIKUU TEGEMISED


Kätte on jõudnud juba septembri keskpaik, aga ma ei  ole ikka jõudnud midagi kirja panna. Minu jaoks on see päris kurb, sest tegelikult mulle ju väga meeldib kirjutada. Kui ma varem olen siin kurtnud, et tunnen ennast kui orav ratta peal, siis nüüd on küll selline tunne, et sellele rattale on turbamootor külge pandud. 

Ilmselgelt naiivselt arvasin, et kaks kooli korraga on palju lihtsam kui see reaalsus on. Üks on siis tööalane koolitus 5 kuud, mis on E-R 8 tundi ja teine on Ülikool ehk siis nädala sees olevaid loenguid kuulan järgi nädalavahetustel. Ühesõnaga on selline tunne,et peas ei ole isegi ruumi enda mõtete jaoks. 

Premium Vector | Cute cartoon smart human brain character with glasses  relaxation meditate concept. central nervous system organ meditation in  lotus yoga pose. relax concept vector illustration

Lisaks, on mul veel mentroluse grupp, aga nii nagu eelmine kord üks tüdruk ütles, et loodab et nemad ei ole koormaks, siis täiesti vastupidi. Üks kõige ägedamad ja meeldivamaid projekte, mida olen üldse oma elus ette võtnud, sest kõik naised on nii ägedad. Ja nii tore on seda näha kuidas arenetakse ja ollakse motiveeritud, et oma harjumusi ja elu paremaks kujundada.

Linear Flat Businessman Plant Seeds, Watering Sprout, Happy Rejoice For  Grown Coins Vector Illustration. Successful Investment Business Strategy  Concept. Royalty Free SVG, Cliparts, Vectors, And Stock Illustration. Image  60479376.

Mis puutub investeerimisse, olen ma endale siin punaste numbrite juures ostnud juurde MERKOTLHV-d ja muidugi III sammas. Kui aus olla, ega need konstantsed punased numbrid motivatsiooni juurde ei süsti, aga investeerimine on järjepidev! Jah, ma tean et kui turg on punane, siis tuleb juurde osta jne, aga päris pikalt on see punane joon jooksnud, eriti USA turul. Sellegipoolest ühetegi miinuses olevat aktsiat ma ei kaalu ära müüa, vaid nagu olen varem maininud, et ma valin aktsiad ikka 5-10a perspektiiviga. 

Euribor: last of the ibors faces growing threat | Euromoney

Ma ei tea kuidas Teile tundub, aga minule tundub et hetkel on ikka majanduses väga segased ajad. Me ei tea kuidas energiakriis lõpeb,kas kinnisvara hinnad jätkavad tõusmist, kuidas võrdsustub palga ja inflatsiooni suhe jne. Kui palgad järgi ei jõua, siis mingil hetkel inimesed muutuvad maksejõuetuks. Mis on teie panused kui palju euribor tõuseb aasta lõpuks? Kõige kõrgem oli see aastal 2008, kus ulatus 5.4%ni. Minu prognoos ( kõhutunne) aasta lõpuks 1.9-2% ja uue aastal tuleb 3% ära. 

Ühesõnaga elame me päris ebakindlas ajas, sõda on meile kiviviske kaugusel, suurem osa inimesi on sellega juba  harjunud ja  esile on kerkinud muud probleemid – kõige suurem murekoht  on hetkel  elektri hinnad, ükskõik kuhu ma ka ei lähe, siis on see ALATI teemas. Siinkohal kutsun ma teid ka ülesse pöörama suuremat rõhku oma meelerahufondile, sest just sellepärast on see väga oluline, et kui tulevad kulutused, mida me ei ole planeerinud, siis on meil see raha kuskilt võtta. Olen juba kuulnud “jutte”, et kui kütteperiood peale hakkab, siis on oodata, et  kommunaalmaksed on 4-5x suuremad. 

30+ Money Memes Bound To Make You Laugh | Money Life Wax

Päris tihti küsitakse, et kas on üldse mõistlik praegu osta, sest turg tundub nii volatiilne. Ega mul teile siin ühte ja õiget vastust pole anda. Kehtib kuldne reegel, et kui turud on punased, siis tuleb osta. Kui teistel on paanika, siis ole Sina tark ja osta! Ma usun, et investeerimisel tuleb olla järjepidev, siis ei esine seda olukorda, kus sa ainult ostad kui turg on kõrg või jääd rongist maha, sest ootad millal hind alla kukub. 

Mina isiklikult arvan, et kõige suurem viga mida tehakse investeerimisel on see, et pole plaani. – Kuidas ja kuhu investeerida, riskitaluvuse piir jne. Okei, tegelikult kõige suurem viga on see, et lükatakse edasi ja ei hakata investeerima. Sellepärast ma soovitangi, et kui olete algaja, siis võtke endale mentorluse grupp. On olemas mentor, kes juhendab ja siis on osalejad, kellega saate tuttavaks ja saate edaspidi jätkata üksteise toetamist ja suhtlemist. 

Pole parimat aega kui nüüd ja praegu hakata tegutsema parema tuleviku nimel!

What's the Right Way to Find a Mentor? - Taxila Business School

2 kommentaari

  • Trevor

    Suvi on kiirelt läinud, aga Sina oled ikka jõudnud hullu panna 😀 Jätka ja on tore lugeda sammude kohta ja nagu hästi välja tõid – kui on plaan järjepidevalt investeerida, siis seda peaks iga kuu ka tegema. Kui varasid ei julge soetada hetkel, siis pane meelerahufondi…seda võib igaljuhul vaja minna…ka kõrgemate hindade tasandamiseks raskel ajal. Ootan uusi postitusi 🙂

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga